Piektdienas vakara pastaiga

15.05.2019 - 10:31
Pavasara Piektdienas vakara pastaiga ''Pēdas pilsētā'' notiks 24.maijā divpadsmit vietās Ventspils pilsētā - laukumos, skvēros un ielās. Pēdu pa pēdai izstaigāsim vēstures un tradīciju pēdas, izbaudīsim muzikālos nospiedumus koncertos, dančos un ballēs, atstāsim savas pēdas ''mākslas'' darbos, meklēsim iespējas kā samazināt ekoloģisko pēdu, bet galvenais - baudīsim satikšanās prieku, piedalīšanās saviļņojumu un priecāsimies par kopā pavadīto laiku.
Piektdienas vakara pastaiga
Jau vairākus gadus, divas reizes gadā pavasarī un vasaras beigās,  ventspilnieki piektdienas vakaru pavada izstaigājot savas pilsētas iecienītākās vietas, satiekoties, baudot kultūru un piedaloties tā vakara notikumos. Šogad vakara pastaigas galvenā tēma ir ''Pēdas pilsētā''.

Ikviena mūsu rīcība, lēmums vai pat doma atstāj aiz sevis nospiedumu. Arvien biežāk esam sākuši runāt par cilvēces atstāto ietekmi uz ekoloģiju, kā mainīt mūsu ieradumus un veidot izpratni ne tikai par globāliem procesiem, bet arī ikdienišķām  darbībām - samazināt atkritumus, dot lietām otru dzīvi, patērēt pēc iespējas mazāk. Nospiedumu mūsu dzīvēs atstāj arī mūsu tradīcijas, izlasīta grāmata, izdejota deja, satikšanās, sirsnīga saruna, uzdrošināšanās uzsākt ko jaunu. Mūsu darbi un piedzīvotais veido mūsu ''pēdas'' - dzimtā, sabiedrībā un vietā kur dzīvojam. Ar piedāvātās programmas un aktivitāšu palīdzību rosināsim pilsētas iedzīvotājus aizdomāties par darbiem, ko veicam ikdienā un kādas ''pēdas '' atstājam katrs aiz sevis pilsētvidē, sabiedrībā.

Viens no galvenajiem pastaigas notikumiem Ekoloģiskā pēda  ''Esmu šeit, jo tu arī esi šeit'' notiks Dzirnavu laukumā, kurš šoreiz būs atdots bērnu un jauniešu aktivitātēm. Kopā ar populārajiem grafiti māksliniekiem Daini Rudeni un Ēriku Cauni  ikviens bērns varēs piedalīties pilsētas atkritumu konteineru apgleznošanā, kuri vakara noslēgumā tiks svinīgi nodoti Ventspils pilsētas Labiekārtošanas kombinātam. Turpmāk katrs, kas darbojies šajā darbnīcā, savas ''mākslinieciskās pēdas'' varēs ieraudzīt pilsētas pasākumos. Bērni un jaunieši visās vecuma grupās varēs interesanti un aizraujoši izbaudīt laiku bez interneta - spēlēs, rotaļās un darbnīcās, piedalīties Zaļā punkta ''Šķiratlona'' sacensībās. Būs iespēja uzzināt, cik lielu katrs veidojam savu ekoloģisko pēdu.

Tradīciju pēdu ''Kad zāle, bij' zaļāka..." varēs izstaigāt Ventspils Vecpilsētas tirgus laukumā, kur būs iespēja satikties pie garākā sarunu galda un izdejoties lustīgos dančos kopā  ar ''Rīgas danču klubu'' , kapelu Ilgas Reiznieces vadībā un zaļumballē ar grupu ''Nakts nektārs ''. Noslēgumā 50., 60., 70. gadu latviešu estrādes ''pērles'' ierakstos atskaņos leģendārais dīdžejs Dambis - radio NABA  programmas ''Bitīt matos'' vadītājs, viens no pazīstamākajiem dīdžejiem un pagrīdes mūzikas leģendas ''Inokentijs Mārpls'' solists. 

Rātslaukums kļūs par lielāko ielu kafejnīcu. Zaļā dzīvesstila pēda ''Dzīvojam zaļi'' tiks pasniegta ''street food'' koncepta uzkodās un dzērienos. Izvērstā publiskā diskusijā bibliotēkas reģionālā mācību centra vadītāja  Paula Anškena, blogere un "Zero Waste " dzīvesveida pārstāve Lauru Arnicāne  un grāmatas ''Māja bez atkritumiem'' (B. Džonsone) tulkotāja Baiba Petrenko  dalīsies pieredzē un aicinās uz sarunu pastaigas dalībniekus.

Vēsturei pa pēdām dosimies laukumā pretī Kino RIO Pils ielā 25. Būs vienreizēja iespēja baudīt no vēsturiska 35 mm kinolenšu projektora dokumentālu kino, kas filmēts Ventspilī un noskatīties mākslas filmas ''Vārnu ielas republika '' un ''Četri balti krekli''.

Autoostā pie apgleznotajām klavierēm varēs pulcēties kopīgā muzikālā vakarēšanā ''Ceļā uz koncertzāli''. Bērniem būs iespēja uz asfalta zīmēt savu simbolisko pēdu. Par īpašu atmosfēru pianistiem un mazajiem zīmētājiem rūpēsies kafejnīca ''Lata'' un ''Ventspils reiss'' dzejas autobuss.

Lielajā laukumā ikviens aicināts uz skaņu pēdas nospiedumiem un ''Balli zem zvaigznēm''. Iesākumā izskanēs Ventspils vokāli instrumentālo ansambļu koncerts. LR2 populārākais dīdžejs un programmas vadītājs Aivis kopā ar pastaigas dalībniekiem veidos ''Vides orķestri''. Vakara otrā daļā visi būs gaidīti uz balli dažādām gaumēm, kurā spēlēs gan Ventspils senioru bigbends, gan vairākkārtējs "Eirovīzijas" dziesmu konkursa Latvijas atlases dalībnieks un populārs TV šovu muzikālo pavadījumu izpildītājs Ivo Grīsniņs - Grīslis ar grupu.

Arī citviet pilsētā būs iespēja baudīt kultūras programmu, aktivitātes un lielisku piektdienas vakara noskaņu - Amatu mājas darbnīcās, fotokluba ''Moments'' projekcijās, Cali cafē terasē, Jauniešu mājas izglītojošās aktivitātēs, Saules kvartāla tirdziņā, Zaļā namiņa muzikālajā piedāvājumā, Kurzemes Democentra izlaušanās spēlē.

Uz tikšanos Ventspils pilsētas ielās un parkos! Plašāka informācija par Piektdienas vakara pastaigu  Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv un FB @ventspilsKulturasCentrs.