Tuvojas Vislatvijas Nūjošanas festivāls

07.08.2019 - 14:22
Sestdien, 10.augustā plkst. 11:00, tiks dots starts nu jau desmitajam Vislatvijas nūjošanas festivālam Ventspilī. Gaidām ikvienu piedalīties festivālā – un iespējams izvēlēties startēt 5,3km vai 10,6km distancēs. Pieteikšanās līdz 9.augustam ir bezmaksas un notiek mājaslapā www.nujosanasfestivals.lv, sadaļā Reģistrēšanās.
Tuvojas Vislatvijas Nūjošanas festivāls
Šī gada nūjošanas festivāls ienesīs festivālā vairākus jauninājumus. Ņemot vērā, ka šogad aprit 10 gadi, tad svinēsim dzimšanas dienu  un atzīmējot šo jubileju organizatori aicina Ventspils Nūjošanas festivāla dalībniekus tērpties svinīgi, krāsaini - kā jau uz dzimšanas dienas ballīti ar devīzi "Dzimšanas dienas ziedu klēpis." Nūjotāji Vislatvijas nūjošanas festivālā pirms paša starta tiks aicināti uz  tērpu parādi, un pasākuma organizatori un atbalstītāji pasniegs speciālas balvas efektīvākajiem tērpu īpašniekiem.

Dalībniekiem būs pieejama Veselības aleja, kurā varēs noskaidrot sava organisma fiziskās formas stiprās puses un trūkumus, izmantojot ķermeņa masas analizatoru. Veselīgs uzturs ir pamats pareiza uztura koncepcijai un, lai labāk izzinātu sevi un nedarītu pāri sev un savam ķermenim būs iespējams izmēģināt veselības tēju stendu, kā arī uzklausīt masiera konsultācijas. Veselības alejā būs iespējams iegūt profesionāla fizioterapeita konsultāciju, kas var būt noderīga jebkuram cilvēkam profilakses nolūkos, kā arī tiem, kas vēlas uzsākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm vai jaunu sporta veidu. Fizioterapeita konsultācija ir nepieciešama personām, kuras vēlas samazināt funkcionālos ierobežojumus pēc dažādām saslimšanām vai traumām. 

Jau no plkst. 9:00 būs  numuru un čipu saņemšana, bet tiem kas vēlas izmēģināt nūjas un uzlabot savu nūjošanas tehniku, varēs  izīrēt nūjas par 1 EUR un uzlabot savu nūjošanas tehniku īpaši izveidotajā Labas nūjošanas koridorā kopā ar zinošiem nūjošanas instruktoriem.

Labu noskaņu nodrošinās dziedātāja Katrīna Bindere-Čodere, kura ir ventspilniece un mūsuprāt viena no romantiskākajām Latvijas dziedātājām.

Katrs finišētājs kā apliecinājumu par piedalīšanos Vislatvijas nūjošanas 10.festivālā saņems īpaša dizaina cepuri, kuras dāvināšana nu jau ir kā viena no nūjošanas festivāla pamattradīcijām. Īpašas balvas saņems ātrākie nūjotāji katrā distancē.

Īpašs pārsteigums gaida lielākās komandas, kas saņems pateicības un pārsteigumu balvas. Dalībniekiem būs iespējams cienāties ar zupu un svētku kūku.

Festivāla programma:
09:00 - 10:45 Reģistrācija, numuru un čipu saņemšana, nūju noma
10:00 - 14:00 Veselības aleja, Foto sesijas salons
09:30 - 10:30 Nūjošanas tehnikas apguve
10:20 - 10:40 Kopīga iesildīšanās
10.40 - Modes skate un došanās uz startu
11:00 - Starts Vislatvijas nūjošanas festivālam, divas distances 5,3 km un 10,6km
11:00 - 13:00 Septiņos trases punktos īpaša kultūras programma, kā arī dzeršanas punkts un augļu punkts
12:40 - Pēdējā dalībnieka finišs
12:10 - 13:00 Pirmsapbalvošanas koncerts - ventspilniece, dziedātāja Katrīna-Bindere Čodere
11:30 - 14:00 Aukstā zupa visiem sacensību dalībniekiem
13:00 - Apbalvošanas ceremonija ātrākajiem, 5 modes balvas, tehniskākie nūjotāji, apbalvojam kuplākos uzņēmumus, izlozes
13:15 - Pārsteiguma kūka visiem

Pasākuma laikā Piedzīvojuma parkā darbosies telts, kurā varēs saņemt informāciju par sirds un asinsvadu saslimšanu profilaksi, ar eksprestestu palīdzību noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī noteikt savu ķermeņa masas indeksu un veikt asinsspiediena mērījumus.

Pasākums organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī'" ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.
Esi aktīvs - iesaisties nūjošanas festivālā!

Satiksmes ierobežojumi
10.augustā plkst. 11:00 no Piedzīvojumu parka pa Ventspils pilsētas ielām tiks dots starts Vislatvijas 10.nūjošanas festivālam Ventspilī, tādēļ būs slēgta autotransporta satiksme  sekojošos ielu posmos:

2019.gada 10.augustā no plkst. 10:30 līdz plkst. 13:00 Sacensību trasē: Starts Piedzīvojumu parkā - Saules iela - Pētera iela - Ganību iela - Jūras iela - Kuldīgas iela - Lielais prospekts - Ganību iela - Pāvila iela - Kuldīgas iela - Bērzu iela - Ganību iela - Krustkalnu iela - Finišs Piedzīvojumu parkā.

Ieteicamais apbraukšanas maršruts - Vasarnīcu - Ostas - Brīvības ielas.

Izbraukšana no slēgtā kvartāla starp Saules - Pētera - Ganību - Pāvila - Kuldīgas - Bērzu - Ganību - Riņķa ielām būs iespējama pa Inženieru ielu.

Tiks  ierobežota sabiedriskā transporta kustība pilsētā, tāpēc iespējama autobusu kavēšanās. Atsevišķos maršrutos tiks mainīts kustības ceļš. Sīkāku informāciju iespējams saņemt, zvanot PSIA „Ventspils Reiss"  Pārvadājumu daļai pa tālruni  63622412.

Organizatori atvainojas ventspilniekiem par sagādātajām neērtībām un aicina piedalīties nūjošanas festivālā vai atbalstīt nūjotājus.