Ventspilī atzīmēs slāvu gadskārtas svētkus “Svjatki”

08.01.2020 - 13:13
No 8. līdz 18. janvārim ar svētku koncertiem Ventspilī tiks atzīmēti slāvu gadskārtas svētki "Svjatki".
Ventspilī atzīmēs slāvu gadskārtas svētkus “Svjatki”
Svjatku svētki tiek atzīmēti divpadsmit dienas no pareizticīgajiem Ziemassvētkiem, kas ir 7. janvārī līdz 19. janvārim. Šie svētki ietver gan kristīgās, gan arī senās slāvu tradīcijas. Šogad šo slāvu svētku ietvaros ventspilniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams apmeklēt četrus muzikālus pasākumus.
  • Jauktā kora "Cantabile" koncerts "Mūzika dvēselei" | 8. janvārī  plkst. 19.00 Pārventas bibliotēkā
Koncerta programmā izskanēs garīgās mūzikas skaņdarbi, krievu tautas dziesmu apdares, romances, estrādes dziesmas, dažādu tautu - rumāņu, gruzīnu, armēņu, čigānu, itāļu, spāņu -  dziesmas kora "Cantabile", solistu, trio, duetu, kā arī vokālo grupu izpildījumā gan a cappella, gan mūzikas instrumentu pavadībā.
  • Svētku koncerts "Ziemassvētku svētība" | 12. janvārī plkst. 15.00 Pārventas bibliotēkā
Programmā - pareizticīgo garīgie dziedājumi no izseniem bizantiešu dziedājumiem līdz krievu komponistu kora šedevriem, Ziemassvētku dzeja, instrumentālie skaņdarbi, tautas dziesmas un riņķa dejas.Koncertā piedalīsies mākslinieki no Ventspils - Larisa Orlova, Karolīna Ruicene, folkloras kopa "Jurjev Deņ" un Ventspils mūzikas skolas flautu ansamblis, kā arī īpašais viesis no Rīgas - kameransamblis "Campanella", kas gadu laikā ir guvis profesionāla muzikāla kolektīva reputāciju. Ansambļa sastāvā ir jauni un daudzsološi mūziķi, kuriem piemīt dažādi akadēmiskās un pareizticīgo baznīcas mūzikas izpildīšanas stili.
  • Slāvu garīgās mūzikas svētki "Ziemassvētku zvani" | 17. janvārī plkst. 18.00 Ventspils Kultūras centrā
Šie būs jau 19. slāvu garīgās mūzikas svētki "Ziemassvētku zvani". Šogad to tēma  ir -  eņģeli priecājas. Programmā izskanēs Ziemassvētku garīgās un mūsdienu dziesmas koru "Slavjaņe'', "Kaiva" un "Lība", kā arī Ventspils 3.vidusskolas bērnu vokālā ansambļa un solistu Gintas Rūses un Vjačeslava Zagoruļko izpildījumā. Skatītājus priecēs arī horeogrāfiskais ansamblis "Konfetti" un  Jeļenas Smirnovas kolektīvs ar Ziemassvētku tēmai veltītām dejām, savukārt, instrumentālas kompozīcijas izpildīs zvanu ansamblis "Saules zvani". Tautas Ziemassvētku tradīcijas atspoguļos baltkrievu dziesmu ansamblis "Žuravinka" un folkloras kopa "Zdravica".  Svētku apmeklētajiem būs iespēja apskatīt arī  Eņģeļu izstādi, kas veidota no svētku dalībnieku personīgās kolekcijas. 
  • Noslēguma koncerts "Svjatočnie večorki" | 18. janvārī plkst. 16.00 Ventspils Kultūras centrā
Noslēguma koncerta programmā iekļautas tautas dziesmas un dejas, riņķa dejas, Svjatku koļadki, rotaļas, kā arī joku ainiņas.Tajā piedalīsies  un skatītājus priecēs  folkloras kopa "Zdravica", baltkrievu dziesmu ansamblis "Žuravinka", ukraiņu dziesmu ansamblis "Mrija", folkloras kopa "Jurjev Deņ", Jeļenas Smirnovas kolektīvs un Tatjana Saksaganska. Ciemos būs arī viesis no Liepājas - tautas dziesmu ansamblis "Voļņica" (vadītāja Tatjana Beļikova). Pārtraukumā apmeklētājiem foajē būs iespēja piedalīties Svjatku rotaļās un loterijā, ko tradicionāli vadīs Ventspils Jaunrades nama teātra studija „Mēs". Savukārt, Ventspils Kultūras centra Mazajā zālē notiks radošās darbnīcas Ventspils nacionālo kultūru biedrību "Kobzar", "Spadčina" un Ventspils Krievu biedrības vadībā.

Svētkus organizē - Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija, t.sk. Ventspils Krievu biedrība, baltkrievu biedrība "Spadčina" un ukraiņu biedrība "Kobzar" sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Konsultatīvo padomi mazākumtautību un nepilsoņu jautājumos.

Visos minētajos slāvu gadskārtas svētku "Svjatki" pasākumos ieeja ir bez maksas.Finansiālais atbalsts -  Ventspils pilsētas dome. 

Informatīvais atbalsts - SIA „Kurzemes televīzija" un laikraksts „Ventas Balss".Organizatoriskais atbalsts - Ventspils Pārventas bibliotēka un Ventspils Kultūras centrs.

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV - 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv