Jaunajā akustiskajā koncertzālē „Latvija" pirmo reizi skanēs autoru - izpildītāju dziesma!

13.01.2020 - 15:42
XVIII Starptautiskā bardu saieta „Tatjanas diena" ietvaros notiks divi koncerti, kuros uzstāsies autori - izpildītāji no Ventspils, Rīgas, Maskavas, Minskas, Pleskavas, Sankt-Pēterburgas, Samaras, Varšavas, Kijevas, Hamburgas, Pērnavas, Rovnas, Viļņas, Gomeļas un Erevānas.
Jaunajā akustiskajā koncertzālē „Latvija" pirmo reizi skanēs autoru - izpildītāju dziesma!
24.janvārī pl.19:00 Pārventas bibliotēkā - Ieskaņu koncerts „Bardi joko". 

25.janvārī pl.16:00 koncertzālē „Latvija" galvenais saieta notikums - Gala-koncerts!    

Savas pastāvēšanas laikā festivāls Latvijas publikai devis iespēju iepazīt  desmitiem radošu autoru - izpildītāju daiļradi no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Vācijas, Ukrainas, Čehijas, Izraēlas un Kazahstānas. Bardu saiets Ventspilī kļuvis par vienu no visspilgtākajiem autordziesmu žanra pasākumiem visā Baltijas reģionā. Šogad festivālā piedalīsies bardi no deviņām valstīm un lielākā daļa no tiem uz skatuves Ventspilī kāps pirmo reizi. Festivāla ģeogrāfija paplašinās un pirmo reizi tajā viesosies Armēnijas pārstāvis. Interesanti, ka aizpagājušajā gadā festivālā „Tatjanas diena" jau skanēja dziesmas armēņu valodā, kuras toreiz izpildīja dalībnieks no Berlīnes. Festivāla programmas pamatā ir krievu valodā izpildītas dziesmas, tomēr arī valodu dažādība kļuvusi par pasākuma tradīciju. Šogad tiks dziedāts poļu un ukraiņu valodās, pirmo reizi - idišā un protams - arī latviešu valodā. Latviešu autordziesmu un Rīgu pārstāvēs populārais izpildītājs Ēriks Loks. 

Pirmajā festivāla dienā, piektdien, 24.janvārī pl.19:00 Pārventas bibliotēkā ieskaņu koncertā izskanēs joku dziesmas un pasākumu tā arī sauks - „Bardi joko". Ieeja bez maksas. Par svarīgāko Starptautiskā bardu saieta „Tatjanas diena" notikumu, kā parasti, kļūs Gala - koncerts, kurš pirmo reizi notiks koncertzālē „Latvija" sestdien, 25.janvārī pl.16:00. Koncertzāles lieliskā akustika un īpašā atmosfēra festivāla skanējumu vēl pastiprinās. Šai dienā bardi no deviņām valstīm piedāvās pārsvarā pašu sacerētas dziesmas pēc pašu izvēles. Pateicoties pašvaldības un privāto sponsoru atbalstam, biļešu cenas izdevies saglabāt pieejamā līmenī un tieši tādēļ šis koncerts daudziem var kļūt par pirmo jaunās akustiskās koncertzāles „Latvija" apmeklējumu. 

Biļetes cena - 5,00 EUR pensionāriem, skolēniem un studentiem - 3,00 EUR.

Biļetes var iegādāties kasē vai interneta vietnē „BIĻEŠU SERVISS". 

Organizatori ir pārliecināti, ka - tāpat kā iepriekšējos gados, festivāla koncerti piesaistīs ne tikai vietējo publiku, bet arī autordziesmu cienītājus  no citām Latvijas pilsētām, kā arī no Lietuvas, kuri jau zina, ka Ventspilī var lieliski pavadīt brīvdienas. Savukārt iespēja apskatīt jauno koncertzāli kļūs par papildus stimulu šim braucienam. 

Starptautiskais bardu saiets „Tatjanas diena" notiek pateicoties Ventspils Nacionālo kultūru biedrību asociācijai un Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam. Īpašu pateicību organizatori izsaka festivāla sponsoriem: AS „Ventspils Grain Terminal", Ventspils Brīvostas pārvaldei, SIA„Ostas celtnieks", SIA „Bucher Munisipal", Pašvaldības SIA „Ventspils reiss", Ventspils tūrisma informācijas centram, laikrakstam „Ventspils Avīze", kā arī „Ventas balsij", televīzijas kanālam Re:TV un SIA „Kurzemes televīzija".