Piešķir ERAF finansējumu Ventspils Militārā mantojuma atjaunošanai

22.01.2020 - 15:22
Nacionālajā atbalstu centrā Tallinā "(Interreg V-A) EE-LV - Estonia-Latvia" programmas ietvaros tika atbalstīta un apstiprināta Militārā mantojuma projekta finansēšana, kurā plāno atjaunot krasta aizsardzības bateriju un torni, piešķirot Eiropas Reģionālo attīstības fonda finansējumu.
Piešķir ERAF finansējumu Ventspils Militārā mantojuma atjaunošanai
Projektā "Igaunijas - Latvijas kopīgais militārais mantojums" ("Estonian-Latvian common military heritage") tika apstiprināti un atbalstīti kopumā 25 projekti visā Latvija un Igaunijā, piešķirot Eiropas Reģionālās attīstības fondu (ERAF) 1 639 643 EUR apmērā, kas sastāda 85% no kopējām izmaksām.

Ventspils 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis ar blakus esošajām četru lielgabalu pozīcijām ir Latvijā vienīgā tik labā stāvoklī saglabājusies krasta aizsardzības baterija, kas saglabājusi Otrā pasaules kara fortifikācijas principus, tādēļ mērķis ir to atjaunot un atvērt apskatei. Nacionālā atbalsta centrā tika atbalstīta šīs ieceres īstenošana, piešķirot projekta realizācijai ERAF finansējumu 85% apmērā jeb 56'576,00 EUR no kopējām izmaksām.

Tornis pēc atjaunošanas apmeklētāju apskatei būs pieejams, paredzot iespēju pa iekšējām kāpnēm doties augšā uz āra skatu platformu, no kuras paveras skats uz jūru. Pie torņa plānots uzstādīt informācijas stendu par krasta aizsardzības pasākumiem Otrā pasaules kara laikā. Stendā izveidotais QR kods ļaus viedierīcēs noskatīties pusotru minūti garu animācijas filmu, kas vēstīs par 1941.gada 24. jūnija notikumiem, kad Ventspils ostai uzbruka vācu torpēdkuteri un, uguns koriģēšanas torņa apkalpei pamanot ienaidnieku, tika dota komanda no Б -13 lielgabala pozīcijas atklāt uguni.