Lielākie svētki un pasākumi maija mēnesī Kurzemē

02.05.2017 - 15:37
Maijs ir mēnesis, kad tiek atklātas tūrisma sezonas, tiek svinēti Baltā galdauta svētki un pilsētas svētki, notiek “Tvīda brauciens”, “Trakais brauciens” un lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā, ceļotāju, putnu un tauriņu vērošanas dienas, Muzeju nakts, kurā satikt un baudīt kultūru netradicionālā laikā un neformālā atmosfērā un daudzi citi pasākumi.
Lielākie svētki un pasākumi maija mēnesī Kurzemē
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, 4. maijā vairākās vietās Kurzemē tiks svinēti Baltā galdauta svētki.

  Saldū, O.Kalpaka laukumā, 11.00 pie simboliska ar baltu galdautu klāta svētku galda aicinās Kārlis Kazāks un Lauris Valters, kuri sagatavojuši īpašu svētku koncertu. Šajā dienā ikviens būs aicināts sēsties pie svētku galda, lai baudītu svētku cienastu, sadziedātos, kā arī dalītos stāstos, iedzīvinot Baltā galdauta svētku tradīciju Saldū.

Kuldīgā svinības sāksies 12.00 Rātslaukumā ar Latvijas karoga pacelšanu un kopīgu himnas dziedāšanu. Pēc tam varēs noklausīties Mārtiņa Brauna un Raiņa Latvju mesu "Daugava", ko izpildīs vīru koris "Dziedonis" un komponists Mārtiņš Brauns. Valsts svētkos Kuldīgā pirmoreiz norisināsies sportiska aktivitāte "Izskrien Latviju Kuldīgā", pa pilsētas ielām veicot trasi, kas kartē veido Latvijas kontūru. Kuldīgas Vecajā rātsnamā ikviens aicināts uz izstādi "Baltā", bet Kuldīgas novada muzejā varēs uzzināt, kā iedzīvināt baltā galdauta svētkus katrā mājā un iepazīt svētku svinēšanas tradīcijas.  

4. maijā Kuldīgā pirmo reizi notiks ekspresakcija "Kūka + kafija", kas būs kā gardēžu augstu novērtētās Restorānu nedēļas "Kuldīgas garša" turpinājums. Ar gardumu piedāvājumiem un pasākuma dalībniekiem varat iepazīties www.tastekuldiga.lv.  

Šonedēļ tūrisma sezona tiks atklāta Grobiņas novadā. 4. maijā, 18.00 visi tiek laipni aicināti satikties Grobiņas tirgus laukumā un izbaudīt Andeli - Mandeli jeb "Ābrama tirgus Grobiņā". Skanot vieglām ielu muzikantu melodijām, turpiniet pastaigu līdz "ICafe", kur saulrieta staros, tiks atvērta jaunā vasaras tūrisma avīzi, kas iepazīstinās ar pārsteigumiem vasaras garumā Grobiņas novadā. Varēsiet doties braucienā ar Kuršu Vikingu liellaivām pa Ālandes upi, bet ar mazbānīti pa Grobiņas ielām un seniem sliežu ceļiem.  

Ķemeru Nacionālais parks
, kurš kā trausls dārgakmens sevī glabā Latvijā un Eiropā jau par retām kļuvušas dabas vērtības - neskartus augstos sūnu purvus, mitros melnalkšņu mežus, palieņu pļavas un putniem bagātus piejūras ezerus, 6. maijā ielūdz uz Ceļotāju dienu. Būs iespēja iepazīties ar nacionālā parka apskates objektiem un vietējo uzņēmēju piedāvājumu, un doties ekskursijās uz vietām, kas ikdienā netiek popularizētas.

13. maijā
aicina Liepājas vasaras sezonas atklāšana un Tvīda brauciens. Šajā dienā durvis vērs vairāk nekā 40 Liepājas vietas, ļaujot ielūkoties to ikdienas darbā, un iepazīt nezināmo. Pasākums tiks atklāts 18.00 pie koncertzāles "Lielais dzintars". Šeit starts tiks dots arī tradicionālajam, jau 8.Tvīda retro velobraucienam, kura maršruts šogad vīsies cauri pilsētas centram, bet diena noslēgsies ar koncertiem pludmalē, restorānos, kafejnīcās un citās pilsētas atpūtas un izklaides vietās.    

Maijā darbu atsācis
viens no populārākajiem Ventspils pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem - Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs. Pasažierus sācis pārvadāt arī Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja Mazbānītis. Oficiāli Ventspils vasaras tūrisma un velosezona tiks atklāta 14. maijā.

Saldus novada svētki "Novada spārni esam mēs paši!"
  ielūdz no 15. līdz 21. maijam. Piektdien, 19. maijā, ar savu brīnišķīgo balsi priecēs dziedātājs Daumants Kalniņš un Ventspils Bigbends, pēc koncerta -  filma "Emīla nedarbi" brīvdabā. Sestdien, 20. maijā, būs svētku gājiens, deju, sporta un gastronomiskais lidojums, bērnu pilsētiņa, moto kaskadieri, avio šovs un izpletņu lēcēji! Lielkoncertā uzstāsies Dināra Rudāne, Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna, Dainis Skutelis un Atis Ieviņš, pēc tam esat aicināti uz balli.

20. maijā jādodas uz Pāvilostas pilsētas svētkiem "Pāvilostai 138"
. Pasākumi norisināsies jau no 9.00 rītā. Varēs apskatīt Agnes Liping gleznu izstādi muzejā, būs muzikālā modināšana kopā ar grupas "Piemare" muzikantiem, moto-auto parāde, biatlona stafete, cirks, koncerts, pirmā sezonas zaļumballe un maratons bērniem. Izbaudiet arī orientēšanos "Iepazīsti Pāvilostu".  

20. maijā,
kad visā Latvijā notiks Muzeju nakts, Kurzemē apmeklētājiem durvis vērs divdesmit astoņi muzeji. Aktivitātes sāksies 19.00, noslēgsies 21. maijā 1.00. Šī gada tēma ir "Laika rats". Muzeja nakts pasākumi notiek bez ieejas maksas. Muzeju nakts programma Kurzemē www.muzeju-nakts.lv.  

20. un 21. maijā norisināsies Līvas ciema svētki
Liepājas Promenādē. 20. maijā pasākums notiks no 10.00 līdz 19.00, bet 21. maijā no 11.00 līdz 15.00. "Līvas ciema svētki" ir gada lielākais tradicionālās kultūras mantojuma pasākums.  

Savukārt 26. maijā varat doties uz Piektdienas vakara pastaigu „Iznāc vakara gaismā" Ventspilī.   Kuldīgas Pilsētas estrādē, 27. maijā, 9.00 sāksies lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā ar trīs dažādu garumu distancēm dienas braucienā. Būs arī tradicionālais nakts brauciens, kurā tiks noteikts "spožākais" dalībnieks. Reģistrēšanās www.velokuldiga.lv. Pasākums notiks jau 10. gadu, tāpēc pasākuma dalībnieki, līdzjutēji un visi citi apmeklētāji tiks priecēti ar koncertiem, konkursiem, radošajām darbnīcām, tirdziņiem un daudziem citiem pārsteigumiem.  

Bet 27. un 28. maijā uz Dzīvās vēstures festivālu "Seeburg" ielūdz Grobiņa.
Šajā pasākumā būs sastopami kuršu vikingi, amatnieki, mājražotāji, daiļamata meistari, folkloras kopas un mūzikas grupas. Tas ir vienīgais vikingu kultūrvēsturiskā mantojuma festivāls Latvijā. Festivāla laikā kopīgi tiek atdzīvināta Skābarža kalna senā vikingu apmetne - skatāmi un izmēģināmi tā laika ieroči un bruņojums, seno kauju paraugdemonstrējumi, tradīcijas un dzīvesveids.  

Kuršu pilskalnā 28. maijā 14.00 tiks atklāts "Trakais brauciens". Tas ir atraktīvs brauciens ar šķēršļiem, atjautības uzdevumiem un nobraucienu uz laiku. "Trakā brauciena" braucamie ir reālu braucamrīku kopijas vai absolūti fantāzijas lidojumi, bet dalībnieki tērpjas izaicinošos kostīmos un veic humoristiskus izgājienus.  

28. maijā 12.00 dabu svinēt aicina Jaunauces pils dārza svētki
. Tā būs dabas svinēšana skaistās un neskartās vēlīnā klasicisma pils dārzā ar pastaigām, izjādēm, vīnu, priekšlasījumiem, klasiskās mūzikas koncertu un vēl tik daudz no senatnes.  

Sagaidot Latvijas simtgadi, Kandavā šomēnes atklāta "Mākslas taka". Tas ir jauns piedāvājums mākslas un aktīvās atpūtas cienītājiem. Mākslas takā var iepazīt dažādās tehnikās veidotus mākslas darbus, ko mākslinieki radījuši speciāli Kandavai. Maršruta pastkartes ar informāciju par taku saņemsiet Kandavas Tūrisma informācijas centrā.  

Plašāk par pasākumiem www.kurzeme.lv.