Pēdējo trīs gadu izcilākās medību trofejas Jaunmoku pilī

12.04.2018 - 14:36
No 14. aprīļa līdz Muzeju naktij 19. maijā Jaunmoku pils Kolonnu zālē būs apskatāma Latvijas medību trofeju izstāde “Jaunmokas 2018”. Šī būs jau 5. Vislatvijas trofeju izstāde – agrāk tās notika ik pēc 5 gadiem, bet šoreiz intervāls ir nedaudz mazāks – 3 gadi. Iepriekšējo izstādi 2015. gadā mēneša laikā apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu.
Pēdējo trīs gadu izcilākās medību trofejas Jaunmoku pilī
Šogad izstādei mednieki iesniedza trofejas, kas iegūtas Latvijas savvaļā no 2015. līdz 2018. gadam. Kopumā vērtējumam un izstādei šogad iesniegti vairāk kā 800 dažādu trofeju, starp kurām ir gan staltbriežu, aļņu un stirnu buku ragi, gan ilkņi, ādas un galvaskausi.

Medību trofeju izstādes noskaņu papildina arī viens no tekstilmākslinieces Baibas Rīteres gobelēniem - plašāku to izstādi paralēli trofeju ekspozīcijai iespējams apskatīt pils Torņa zālē. Šeit teju neticamās krāsu niansēs audeklos dižojas brieži, alnis, rubeņi, stirnas un pasakainas mežu ainavas.  Trofeju izstādes darba laiks - katru dienu no 10:00 - 18:00. Ieejas maksa pieaugušajiem un studentiem - 1,50 EUR, skolēniem un senioriem - 0,70 EUR, ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni) - 4 EUR. Apmeklējot gan Medību trofeju izstādi, gan Jaunmoku pils muzeju (katru dienu 9:00 - 17:00), kompleksā ieejas biļete par izdevīgāku cenu!

Turpinot tēmu par medībām un trofejām, 14. aprīlī 10:00 - 16:00 Jaunmoku pils Meža muzejā notiks Ģimenes diena. Muzeja speciālistu vadībā notiks iepazīšanās ar dažādiem dzīvnieku kažokiem, pēdu nospiedumiem, paradumiem un citām ar savvaļas dzīvi saistītām tēmām. Dalība Ģimenes dienā ar komplekso Trofeju izstādes un pils muzeja biļeti bez papildus maksas, vai, neapmeklējot Medību trofeju izstādi, par ieeju muzejā maksā tikai vecāki, bērni Ģimenes dienā piedalās bez maksas! Uz tikšanos piedzīvojumos Jaunmokās!
  Informāciju sagatavoja:
 Aiga Krišmane
Jaunmoku pils
Kultūras projektu vadītāja
A.Krismane@lvm.lv