Tūrisma jomā – fokuss uz vides pieejamību un pārgājienu maršrutiem

03.05.2018 - 14:28
18. Kurzemes tūrisma asociācijas Tūrisma konference Liepājā 24. aprīlī un seminārs Rojā 25. aprīlī notika divu Kurzemes plānošanas reģiona aktuālo Eiropas projektu "Dabas tūrisms visiem" un "Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā" ietvaros.
Tūrisma jomā – fokuss uz vides pieejamību un pārgājienu maršrutiem
Liepājā konferences dalībniekiem bija iespēja dzirdēt Apvienības „Apeirons" valdes priekšsēdētāja Ivara Balodža un vides pieejamības eksperta Jurģa Brieža prezentāciju par vides pieejamības lomu tūrisma veicināšanā. Talsinieks un Latvijas Zaļās kustības valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis pastāstīja par labiekārtošanas pasākumiem piekrastes publiskās infrastruktūras pieejamības nodrošināšanai.  Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un Liepājas pilsētas būvvaldes Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke sniedza ieskatu Liepājas pieredzē universālā dizaina principu ieviešanai pilsētvidē. Savukārt Hotel „Rubīni" saimniece Ilze Rubīna dalījās pieredzē vides pieejamības nodrošināšanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tam sekoja uzņēmēju diskusija par pieredzi, šķēršļiem un iespējām vides pieejamības nodrošināšanā, kurā piedalījās Ilze Rubīna (Hotel Rubīni), Inguss Antonovičs (viesu nams "Imantas"), Viktors Vainausks (viesu nams "Pie Kapteiņa").

Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.g. projekta Nr. LLI-010 "Dabas tūrisms visiem" ietvaros Rojas pludmalē izveidota pastaigu laipa, kas piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Šī paša projekta ietvaros Talsu novada tūrisma informācijas centra ceļojumu konsultante Līva Dāvidsone un Mērsraga informācijas centra darbiniece Inga Dzērve piedalās vides gidu apmācībās. Šobrīd jau notikušas trīs apmācību sesijas - Kuldīgā, Dundagā un Liepājā -, ceturtā notiks Valdemārpilī no 10. - 12. maijam. „Uzskatu, ka šīs vides gidu apmācības ir lielisks ieguvums visai Kurzemei, jo ceļotāji ar īpašām vajadzībām ir mums visapkārt un pateicoties iegūtajām zināšanām, mums kā gidiem ir iespēja labāk atpazīt dažādas vajadzības, piemērot programmas un būt sagatavotiem dažādām situācijām," stāsta Inga Dzērve.    

Konferences otrā daļa bija veltīta Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.g. projektam "Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā". Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs" pārstāvis  Juris Smaļinskis stāstīja par daba, kultūru un pieejamajiem pakalpojumiem pārgājiena maršrutā Nida-Tallina. Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja Agnese Balandiņa pastāstīja par taku veidošanu un uzturēšanu Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, minot Ķemeru Nacionālajā parka pieredzi. Deividas Urbonavičius iepazīstināja ar 24 stundu pārgājienu Coastline Trek (www.coastlinetrek.com). Noslēgumā Mārtiņš Kalnabērziņš (www.hikinginlatvia.com) kā pieredzējis pārgājiena organizators un dalībnieks sniedza praktiskus padomus labākai pārgājiena dalībnieka uzņemšanai.  

Plašāk par abu projektu aktivitātēm var uzzināt www.kurzemesregions.lv.   

Foto: Alise Lūse

Līva Dāvidsone 
Talsu novada tūrisma informācijas centra ceļojuma konsultante