Amatnieki un tirgotāji aicināti pieteikties tirdzniecībai Dižmāras gadatirgū!

23.07.2018 - 13:16
Sestdien, 11.augustā, no plkst. 09:00 līdz plkst. 16:00 Talsos notiks tradicionālais Dižmāras gadatirgus, kas kopā pulcēs amatniekus, ēdamu un neēdamu lietu tirgotājus, talseniekus un apkārtnes ļaudis uz tirgošanos, sacenšanos un dižošanos.
Amatnieki un tirgotāji aicināti pieteikties tirdzniecībai Dižmāras gadatirgū!
„Kas Latgalei Aglona un Venēcijai karnevāls, tas mums, talseniekiem Dižmāra ... Lai sapūst gurķi, - ēdīsim kāpostus, bet uz tirgu tomēr brauksim! Tā tas katru gadu: lai līst, vaj' saule spīd." Tā tālajā 1924. gadā teicis kāds tirgotājs Augusts Artihovičs no Liepājas.

Droši var apgalvot, ka Dižmāras gadatirgus ir stabilākā un ilglaicīgākā Talsu pilsētas tradīcija, kuras pirmsākumi meklējami, iespējams, jau ap 1843. gadu. Mūsdienās šī tradīcija atjaunota 2002. gadā.Katru gadu gadatirgus tiek veltīts kādam vietējam kultūraugam. Līdz šim bijušas pupas, kāposti, sīpoli, ķirbji, saulespuķes, burkāni ... Šogad goda vietā tiek celts tomāts! Svētku programmas ietvaros Jūs varēsiet piedalīties tomātu cīņās, dižoties Dižmāras rekordā „Lieltomāts" kopā ar Roberto Melonī, ļauties kaislīgai mūzikai Inetas Rudzītes pavadījumā, iemācīties gatavot kādu gardu tomātu ēdienu kopā ar šefpavāru Andri Jugānu, bet vakara izskaņā līdz rīta gaismai dejot „Simtgades zaļumballē" Pilsētas laukumā... Tas viss un citi tomātu piedzīvojumi Jūs sagaida Dižmāras gadatirgū Talsos!Pieteikties tirdzniecībai gadatirgū iespējams no 17. jūlija līdz 6.augustam, aizpildot pieteikuma veidlapu (doc) un nosūtot to uz e-pastu: tirgotaji@talsi.lv.