Jaunpils pils aicina uz Viduslaiku svētkiem

23.07.2018 - 13:41
11. augustā - Viduslaiku svētki “Ieraksties laikā!” Jaunpils pilī
Jaunpils pils aicina uz Viduslaiku svētkiem
2018.gada 11.augustā no plkst. 15:00  Jaunpils pils saime visus aicina uz ikgadējiem Viduslaiku svētkiem. Šī gada tēma - "Ieraksties laikā!" Ar savu klātbūtni, dažādu rakstību apgūšanu, spēka zīmju veidošanu, gleznošanu un citām aktivitātēm ik viens būs aicināts atstāt savu ierakstu Jaunpils pils vēstures lappusēs.

Kā vienmēr, viesus izklaidēs pils saimes atraktīvie ļaudis, kurus šogad izrīkos pārvaldnieks fon Grāvelšteins ( Gints Grāvelis).  Pils pagalmā norisināsies bruņinieku cīņas, dimdēs dejas, skanēs viduslaiku mūzikas ritmi un smīdinās atraktīvas ainiņas iz dzīves.

Zālēs izrādīs vēsturiskos kino krājumus, Rotas Bērzkalnes gleznas un pārsteidzošus grāmatu origami darbus. Torņa zālē risināsies sarunas ar dzejnieci Maiju Laukmani un stāstu novakare ar Latvijas stāstniekiem. Katrs pats varēs piedalīties rakstīšanas skolā, izveidot savu spēka zīmi un ļauties dzejas brīvbrīdim.

Bērniem papildus vēl visām atrakcijām būs iespēja satikties ar Smaidu darbnīcas pasaku tēliem, samīļot mājdzīvnieku sētas iemītniekus, spēlēties ar lielajiem burbuļiem un pārbaudīt izveicību lielformāta un viduslaiku spēlēs.

Svētki būs ne tikai pilī, bet arī apkārtnē: amatnieku un mājražotāju tirdziņš ( tirgotājiem pieteikties pa tel. +371 28301408), gleznošanas plenērs mākslinieces Aijas Princes vadībā, sejiņu apgleznošana, hennas zīmējumu maģija*, zīlētava, ozolzīļu kafijas degustēšana, ūdens izklaides*, kā arī durvis vērs Jaunpils dzirnavas un viduslaiku sēta "Niedru Lija"*.

Plkst. 21:00 romantiskus mirkļus sagādās dziesmotais koncertsveiciens, kurā piedalīsies Latvijas teātru dziedošo aktrišu TRIO "Saldais": Dita Lūriņa-Egliena, Zane Dombrovska, Lelde Dreimane, un viesis - Mārtiņš Meiers.

Svētkos pils saime veiks arī ierakstu Latvijas valsts Simtgades svinību lappusēs. Plkst. 22:30 uz pils saliņas notiks hercoga Jēkaba laika ugunsmašīnas un pils torņa gaismas spēles festivāla "Latvijas Goda aplis" ietvaros.  Festivāls ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem. To rīko biedrība "Staro100" sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju.

Plkst. 23:00 svinības turpināsies Simtgades Zaļumballē Jaunpils parka estrādē, kurā spēlēs grupa "Tērvete", darbosies kafejnīca un būs arī citas izklaides.

Ieeja svētkos pieaugušajiem - 8.00 EUR, bērniem līdz 6 g.v. ( ieskaitot) - bezmaksas, sākot no 7 g.v. - 5.00 EUR, tikai uz koncertu 3.00 EUR (*aktivitātes par atsevišķu maksu). "Latvija Goda aplis" un Simtgades Zaļumballē ieeja ir bez maksas.

Biļetes pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Vairāk informācijas par norisi www.jaunpilspils.lv vai pa tel. +371 26101458.  

Svētku apmeklētājiem visu dienu būs lieliska iespēja mieloties ar pils krodziņa gardajiem ēdieniem un pa nakti nakšņot viesnīcas viduslaiku apartamentos, divvietīgos un daudzvietīgos numuriņos, kurus var rezervēt pa t. +371 29442539.

Pasākumā tiks fotogrāfēts un iegūtie dati var tikt publiskoti.

Satiksimies un svinēsim dzīvi Jaunpils pilī - vienā no senākajām, romantiskākajām un teiksmainākajām Latvijas pilīm!