Zināmi Ventspils fotokonkursa 2018 labākie darbi

07.09.2018 - 13:01
Vakar, Teātra namā “Jūras vārti” notika Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra rīkotā fotokonkursa izvērtēšanas komisijas sēde, kuras rezultātā tika noskaidrotas Ventspils 2018. gada 40 labākās fotogrāfijas, jaunais talants, kā arī labākie trīs laureāti gan reklāmas, gan mākslas nominācijās.
Zināmi Ventspils fotokonkursa 2018 labākie darbi

Vakar, Teātra namā "Jūras vārti" notika Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra rīkotā fotokonkursa izvērtēšanas komisijas sēde, kuras rezultātā tika noskaidrotas Ventspils 2018. gada 40 labākās fotogrāfijas, jaunais talants, kā arī labākie trīs laureāti gan reklāmas, gan mākslas nominācijās.

Atsaucoties uz Ventspils TIC aicinājumam, šogad fotokonkursā startēja 27 autoru 333 fotoattēlu darbi, jaunākajam autoram bija 16 gadu. Pilsētas skaistākos skatus iemūžinājuši ne tikai fotogrāfi no Ventspils, bet arī no Rīgas un pat no Amerikas savienotajām valstīm.

Tradicionālajai žūrijas komisijai, šogad pievienojās trīs jauni eksperti  - fotogrāfs no Liepājas Egars Pohevičs, Travelnews.lv direktors un fotogrāfs Aivars Mackevičs un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma mārketinga nodaļas vecākā eksperte Lelde Ineka Benķe. Vērtēšana notika vairākās kārtās, nobeigumā atstājot visgrūtākā lēmumu pieņemšanu - nominācijas Reklāmas foto laureātu noskaidrošanu.  Konkursa galvenais mērķis bija veikt kvalitatīvi veiksmīgu un orģinālu fotoattēlu atlasi Ventspils pilsētas 2019. gada tūrisma izdevumu sagatavošanai un Ventspils mārketinga vajadzībām.

Šā gada iesniegtajos darbos vairums fotogrāfu iedvesmu bija smēlušies no simtiem debesu nokrāsu, kas visa gada garumā krāšņi izdaiļojušas Ventspils debesjumu, dažādos rakursos tika fotografēts atjaunotais mols, strūklakas un pilsētas svētki.   No 11. līdz 23. septembrim ventspilnieki savu simpātiju no labākajiem 40 fotoattēlu darbiem, varēs noteikt balsojumā portālā www.ventspils.lv, bet pēc skatītāju balsojuma, oktobrī notiks 40 labāko darbu izstāde un laureātu apbalvošana.   Jaunā 2018. gada fotoizstāde būs apskatāma gan Ventspilī, gan arī citās Latvijas pilsētās. 2017. gada labākie darbi šobrīd no 11. septembra būs apskatāmi Bauskas kultūras centra izstāžu zālē.      Pērn, līdzīgi kā šogad, Ventspils fotokonkursā 2017 tika iesniegti 26 autoru 355 darbi, pirmo vietu ieguva Dzintra Jūra ar fotoattēlu "Rudens Reņķa dārzā", otro vietu un arī portālā ventspils.lv balsojuma skatītāju simpātiju ieguva Renārs Boļšēvics "Nakts skaistums", bet trešā vieta Alenam Kārlim Vimbam par fotoattēlu "Saules ceļš". Balvu nominācijā "Jaunais talants" saņēma Andra Ālīte  par fotoattēlu "Saules laiviņas rudens noskaņās".