Labākās vietas rudens baudīšanai Liepājas apkārtnē

16.10.2018 - 13:14
Pirmās salnas iekrāsojušas koku lapas košos toņos, tāpēc aicinām doties dabā un baudīt krāšņas ainavas no Liepājas apkārtnes pakalniem un skatu torņiem, iepazīt rudenīgu purvu vai rast mieru jūras krastā.
Labākās vietas rudens baudīšanai Liepājas apkārtnē
Muižas kalna dendroloģiskais parks un Leju svētavots
Dendroloģiskajā parkā apskatāma plaša kokaugu un košumkrūmu kolekcija. No kalna paveras gleznains skats uz kaimiņzemi Lietuvu, Sventājas senleju un Leju svētavotu. 
Rucava GPS 56.158357, 21.22509  

Dunikas purva laipa
Rudenī arī purvs krāsojas košos toņos. Izbaudiet pirmatnību un mieru, izstaigājot purva laipu taku un vērojot skaistas un savdabīgas ainavas ar maziem ezeriņiem un salu puduriem tajos. Taka ved līdz pusotru gadsimtu vecajai Luknes skābaržu audzei. 
Dunikas pagasts, Rucavas novadsGPS 56.280956, 21.382829  

Pastaigu taka gar Ventu 
Aiz Skrundas estrādes gar Ventas upi izveidota gandrīz kilometru gara pastaigu taka, kura šogad papildināta ar piknika vietu - galdu, soliem, interesantu grilu laivas formā ar nosaukumu "Venta" un ugunskura vietu, kā arī sajūtu takas elementiem. Iemūžini savu viesošanos Skrundā, nofotografējoties rāmītī ar Ventas tiltu fonā!Līdz oktobra beigām pastaigu takā būs apskatāma arī Ventastegas skulptūra. 
Saldus iela 23, Skrunda  

Izbrauciens ar laivu pa Sakas upi
Ieelpojiet rudeni un iegūstiet neaizmirstamas atmiņas, dodoties lēnā izbraucienā ar laivu pa Saku un vērojot košos toņos iekrāsotos upes krastus! Brauciena laikā no Pāvilostas jahtu ostas līdz Sakas satekas vietai kapteinis izklaidēs arī ar stāstiem par Pāvilostu!Esot Pāvilostā, noteikti aizejiet arī līdz pludmalei, kur, iespējams, atradīsiet kādu dzintara gabaliņu. No skatu platformas paveras skats uz jūru un veco Pāvilostas apbūvi. 
Iekāpšana: Dzintaru iela 2C, Pāvilosta+371 29125521Cena - vienojoties! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās!  

Akmeņraga bāka
35 m augstā Akmeņraga bāka, no kuras paveras elpu aizraujošs skats, ir augstākā vieta Pāvilostas novadā. Vētru laikā Akmeņragam ir īpaša pievilcība. 
Sakas pagasts, Pāvilostas novads+371 28350899
Darba laiks oktobrī P-Pk 10:00-15:00Cena: pieaugušajiem 0,70 eiro  

Aizputes Misiņkalna parks
Misiņkalna dabas parka veidošana uzsākta 20. gs. sākumā. Parka platība šobrīd ir aptuveni 28 ha. Misiņkalns ir Aizputes pilsētas augstākā vieta. Tā augstums sasniedz 95,4 m virs jūras līmeņa. No virsotnes paveras ainavisks skats uz pilsētu. Šobrīd parku caurvij atjaunoti pastaigu un velo celiņi. 
Brīvības iela, Aizpute  

Aizputes ūdenstornis
27 m augstais balto ķieģeļu tornis, kas būvēts 1960. gadā, ir viens no padomju industriālā mantojuma objektiem, kas tagad kļuvis par vietu, no kuras var aplūkot mazpilsētas panorāmu un apkārtējās dabas ainavas, kā arī vērot putnu migrāciju. Ūdenstornī eksponēti ūdensapgādes tīklu krāni, informācija par citiem industriālajiem objektiem Aizputē, darbināms 3D ūdenstorņa modelis, darbināms dziļurbuma modelis. 
Atmodas iela 32C, Aizpute+371 23663289
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!Ieejas maksa: 1 eur/pers. (min 5 pers.)  

Cīravas Mežaparks
Lēnu pastaigu un skaistu rudens dabas skatu cienītājiem Cīravas mežaparkā ir izveidota pastaigu taka ar soliņiem un tiltiņiem. Takas lielākā daļa ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam daudzos līkumus un bebru nedarbus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes. Aktīvākas atpūtas cienītājiem tiek piedāvāta "Bebru taka" ar lielo trošu tiltu, kāpšanas sienām, šūpolēm un dažādām citām aktivitātēm. 
Cīrava, Aizputes novads  

Kazdangas muižas parks, laipa un skatu tornis
196 ha plašais Kazdangas parks ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Parkā izveidoti 9 dažāda garuma pastaigu maršruti, bet pāri Dzirnezeram izbūvēta arī 190 m gara gājēju pontonu laipa, kā arī jauns 2,7 m augsts skatu tornis dabas daudzveidības un putnu vērošanai. Pontonu tilts ir daļa no 7 km garas dabas takas, kas piemērota arī cilvēkiem ratiņkrēslos. 
Kazdanga, Aizputes novads  

Embūtes dabas parks
Embūtes dabas parks, saukts par Embūtes senleju, ir viena no skaistākajām, interesantākajām un noslēpumainākajām Kurzemes vietām. Te pakalni mijas ar gravām, atklājot plašas rudenīgi krāšņas ainavas.Izstaigājot 3 km garo Embūtes senlejas pastaigu taku, būs iespēja uzkāpt skatu tornī, apskatīt arī Baznīcas drupas, Kuršu zobenus, Joda dambi un Joda pēdu, Induļa pilskalnu, Skatu torni un vēl daudz ko. 
Embūtes pagasts, Vaiņodes novads +37126632134  

Atpūtas vieta "Volzbahs"
Labiekārtota pastaigu taka ar elpu aizraujošu skatu pāri gravai. Ideāla vieta zelta rudens baudīšanai, piknikam, foto sesijām un pastaigām. 
Vaiņode, Vaiņodes novads+371 29391023