Apbalvoti Ventspils fotokonkursa 2018 laureāti

26.10.2018 - 10:17
Vakar Ventspils Galvenajā bibliotēkā tika sumināti Ventspils 2018. gada fotokonkursa labāko fotogrāfiju autori. Ventspils Tūrisma informācijas centra rīkotā konkursa 15. jubilejas gadā, labāko fotoattēlu izlases izstādē piedalījās 18 autoru 40 darbi.
Apbalvoti Ventspils fotokonkursa 2018 laureāti
Šogad fotokonkursā fotoattēli tika vērtēti divās kategorijās - Reklāmas un Mākslas fotogrāfija, konkursa nominācijas papildināja arī  portāla www.ventspils.lv balsotāju vērtējums  un nominācija "Jaunais talants".

2018. gada konkursa trīs labākie laureāti reklāmas un mākslas fotoattēlu nominācijās: 

Nominācijā Reklāmas foto:   
 1. vieta Jekaterinai Jegoščenko par fotoattēlu "Jūras lego";
 2. vieta Gundegai Rebhūnai par fotoattēlu "Livonijas Ordeņa pils";
 3. vieta Montai Blāzei Pētersonei par fotoattēlu "Pilsētas svētki promenādē";   
  Nominācijā Mākslas foto:  
 1. vieta Gundegai Rebhūnai par fotoattēlu "Strūklaka Fregate Valzivs"; 
 2. vieta Kristapam Anškenam par fotoattēlu "In memoriam";
 3. vieta Sintijai Lindei par fotoattēlu "Dabas salūts pilsētas svētkos".   
 Portāla www.ventspils.lv apmeklētāju balvu ieguva Olga Zavadiļika par fotoattēlu "Rudens pilsētā".   
 Balva nominācijā "Jaunais talants" vecuma grupā līdz 28 gadiem piešķirta Renāram Boļšēvičam par fotoattēlu "Vēro un novēro". 

   Pirmo trīs vietu laureāti saņēma naudas balvas un Ventspils pilsētas domes atzinības rakstus.   

Šā gada darbu autori ir ne tikai cilvēki, kuru profesionālā darbība saistīta ar fotografēšanu, bet arī citu nozaru profesionāļi, kuri brīvajos brīžos labprāt iemūžina skaistākos pilsētas skatus. Vairums no fotokonkursa labākajiem 40 darbiem tiks izmantoti 2019. gada Ventspils kalendāra un pilsētas tūrisma brošūras izdošanai. 

Ventspils Galvenās bibliotēkas 2. stāva zālē 40 labāko darbu izlases izstāde būs skatāma līdz 14. novembrim. Pirms izstāde tiks izsūtīta pa dažādām Latvijas pilsētām, Ventspilī izstādi no 26. novembra būs iespēja aplūkot arī Ventspils augstskolas bibliotēkas telpās.   

Ventspils TIC pateicas visiem fotogrāfiem par ieguldīto darbu un lieliskajām fotogrāfijām, kas tika iesniegtas šā gada fotokonkursā. Novēlot atrast skaistākos skatus un labākos kadrus, fotogrāfi tiek aicināti piedalīties fotokonkursā arī nākamgad!