Pirmajā Adventē “Lielajā dzintarā” spēlēs izcilais pianists Reinis Zariņš

07.11.2018 - 10:36
2. decembrī, plkst. 16.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies starptautiski atzītais pianists Reinis Zariņš. Kamerzāles koncertu sērijas “Personīgi” svētku koncertā virtuozais mūziķis izpildīs vienu no 20. gadsimta klaviermūzikas virsotnēm – franču komponista Olivjē Mesiāna grandiozo, reti atskaņoto klavierciklu „Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu”.
Pirmajā Adventē “Lielajā dzintarā” spēlēs izcilais pianists Reinis Zariņš
"Šis cikls, lai arī apjomīgs, ir ļoti demokrātisks skanējumā. Tajā ir tik daudz pieejama, klausāmaskaistuma, atpazīstama un reizē svaiga, tā ka liekas, jā, kaut kas tāds vēl nav dzirdēts. Tas saistīts arMesiāna unikālo valodu," Mesiāna opusu raksturo pianists Reinis Zariņš.
Reinis Zariņš ir viens no ievērojamākajiem Latvijas talantiem, arī trīskārtējs Lielās mūzikas balvasieguvējs un 11 starptautisku pianistu konkursu laureāts. Londonā mītošā mūziķa interpretācijām piemītreti sastopams līdzsvars starp ļoti personīgu un vienlaikus nesatricināmi objektīvu izteiksmi. Kas līdzīgsraksturīgs arī izcilā franču komponista Olivjē Mesiāna daiļradei, kuru pats meistars raksturojis kāteoloģiju skaņās. Viņa cikls "Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu" ir viena no klaviermūzikas virsotnēm,un tai tuvoties uzdrošinās vien retais pianists. Reinis Zariņš nebaidās un šo sarežģīto partitūru spēlē nogalvas.
Pianists atklāj, ka šo Mesiāna mūziku iepazinis komponista simtgades svinībās jau teju 10 gadus atpakaļ, kad mācījies Jēlas Universitātes mūzikas skolā. Studenti kopīgiem spēkiem atskaņojuši šodarbu, katram bijušas jāspēlē divas daļas. "Man iekrita iemācīties visgrūtākās - 5. un 6. daļu. Domāju -kāpēc gan nevarētu visu ciklu iemācīties?" atminas Zariņš.
2012. gadā viņš ieskaņoja divus albumus skaņu ierakstu namāChamps Hill Records - Eiropas un Krievijas komponistu klaviermūziku CD Circus & Magic un Latvijasprofesionālās mūzikas pamatlicēja Jāzepa Vītola klavierdarbus, kas albuma Jāzeps Vītols: works for solopiano veidolā nāca klajā 2013. gada maijā. Pianists ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas skoluun Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Rīgā, Jēlas Universitātes mūzikas skolu (ASV) un LondonasKaralisko Mūzikas akadēmiju.
Komponista Olivjē Mesiāna klavieru ciklu Zariņš atskaņoja Ziemassvētku festivāla ietvaros.Koncerts bija izvirzīts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas "Kilograms kultūras 2016"ziemas balsojuma mūzikas kategorijā.
Raksturīgi kamerzāles koncertu sērijai "Personīgi" klausītājiem būs iespēja tikties armākslinieku, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Biļetes uz koncertu nopērkamas koncertzāles"Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnēwww.bilesuparadize.lv. Koncertu organizē SIA "Lielais dzintars". Tas noritēs 1 daļā, kopējais norisesilgums - 2 stundas.