Liepājā atklās 70. – 80. gadu izcilāko plakātu izstādi “Plakātlaiks”

07.11.2018 - 10:49
14. novembrī plkst. 17.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā tiks atklāta mākslas zinātnieces Ramonas Umblijas kūrētā plakātu izstāde “Plakātlaiks. Kanons un individualitāte”. Trīsdesmit divos plakātos, izcilāko 20. gadsimta 70. un 80. gadu meistaru darbos tā atspoguļos Latvijas kultūras kanona vērtības. Ieeja izstādē – bezmaksas.
Liepājā atklās 70. – 80. gadu izcilāko plakātu izstādi “Plakātlaiks”
20. gadsimta 70. un 80. gadu latviešu plakātmāksla, atbrīvojusies no socreālisma kanona, 21.gadsimtā kļūst par mūsu valsts kultūras kanona sastāvdaļu. Minētā laikposma izcilākie autori, kurudarbi būs skatāmi izstādē - I.Blumbergs, J.Dimiters, L.Šēnbergs, J.Putrāms, A.Breže u.c. - plakātu noideoloģiska rupora pārvērš mākslinieciskā pašvērtībā. Šis process notiek, pateicoties spēcīgām radošāmindividualitātēm ar tām piemītošu savdabīgu māksliniecisko rokrakstu.
20. gadsimta 70. un 80. gados notiek daudz dažādas izstādes, konkursi, izdevniecības tiražē plakātlapas aizvien lielākās tirāžās, sākas plakātu kolekcionēšanas bums,grāmatu veikalos tos var nopirkt par pārdesmit kapeikām.
"Pirms pāris desmitgadēm negaidītu un neoficiālu vizuālu informāciju plakāts mums piespēlējapubliskajā telpā - uz ielas, interjeros. Sabiedrība tika uzrunāta tieši - uz TU. Plakāta valoda ir skaļa,reizēm tā klaigā, reizēm - smīn vai koķetē, nekautrējas uzdot jautājumus un atgādināt par problēmām,kuras ikdienība nemīl. "Plakātlaiks", vienkopus eksponējot tā laika spilgtāko plakātu piemērus un reizēatspoguļojot tā laika karstos jautājumus, ir viens no Latvijas kultūras vērtību sistēmas turētājiem!" uzizstādi aicina tās kuratore, mākslas zinātniece Ramona Umblija.
Izstāde "Lielajā dzintarā" būs apskatāma līdz 28. decembrim.