Dzejkoncerts Zentas Mauriņas piemiņas istabās Grobiņā

30.11.2018 - 15:10
Četras jaunas rīdzinieces apvienojušās koncertuzvedumā, ko nosaukušas “Dzejkoncerts – BALTS”. 12.decembrī pulksten 18.00 tas izskanēs arī Grobiņā, Zentas Mauriņas piemiņas istabās.
Dzejkoncerts Zentas Mauriņas piemiņas istabās Grobiņā
Ar "Dzejkoncerts - BALTS" tiek prezentēts jaunās dzejnieces Noras Grēniņas pirmais, tikko iznākušais dzejoļu krājums ar tādu pašu nosaukumu. Nora Grēniņa par sevi saka: mana ikdiena noris darbā ar dažāda veida tekstiem, iesaistoties kultūras pasākumos un radošu ideju īstenošanā.

Brīvajā laikā viņa raksta īstāstus un dzejoļus. Teātri ir Noras otrās mājas, bet koncerti - universums. Šī pasākuma producente ir Ieva Pauļuka, bet koncerta muzikālo daļu pārstāvēs jaunā komponiste Lauma Kazāka.   
 
Par ceturto šī pasākuma dalībnieci aktrisi Laumu Balodi stāsts ir īpašs. Laumu gribas uzskatīt par savējo. Viņa spēlē vairākās izrādēs "Dirty Deal Teatro" Rīgā, nospēlētas vairāk nekā 120 izrādes Jaunsudrabiņa "Baltās grāmatas" inscenējumā. Kopā ar aktrisi un režisori Ingu Tropu veidota izrāde "Kā saule gadījās", filmējusies vairākās kinofilmās: "Bille", "Baltu ciltis" u.c. Bet būtiskākais, ko vēlos pateikt, ir tas, ka šī jaunā aktrise ar milzīgu ticību un pārliecību uzņēmusies producentes un galvenās Zentas lomas iestudēšanu izrādē "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi". 
 
Izrādē, kura pirmizrādi piedzīvoja 21. novembrī Rīgas Centrālajā bibliotēkā.   Par Noras dzeju Lauma saka: "Noras dzejoļi ir "savvaļas bērni ar zaļām papardes acīm" jeb noslēpumainu un jūtīgu noskaņu tulkojums dzejas formā. Liela dzejas daļa tapusi ceļojumos pa Eiropu, iedvesmojoties no Aspazijas, Zentas Mauriņas un citām sievietēm, kas veidojušas pasaules dvēseles diognāli latviešu literatūrā. Kuras no viņām ir mūsu dzīvē aktuālas, kuras - aizmirstas."   

 
Maija Rolava,
Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītāja