Pārsteidzošie tūrisma piedāvājumi Kurzemē – izstādē-gadatirgū “Balttour 2019”

23.01.2019 - 11:29
Kurzemes tūrisma nozares pārstāvji šogad nāk klajā ar daudziem jauniem un aizraujošiem piedāvājumiem, ar kuriem ikviens interesents tiks iepazīstināts 26. starptautiskā tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2019", kas no 1. līdz 3. februārim notiks Rīgā, Ķīpsalā.
Pārsteidzošie tūrisma piedāvājumi Kurzemē – izstādē-gadatirgū “Balttour 2019”
Ar kurzemnieku piedāvājumu varēs iepazīties hallē "Atklāj pasauli!", kur savus labākos piedāvājumus prezentēs arī Latvijas lielākie tūrisma operatori un aģentūras. Starptautiskajā hallē, kur darbosies Kurzemes tūrisma asociācijas stends, ir liela apmeklētāju plūsma un iespējas dibināt kontaktus ar daudzu valstu pārstāvjiem.

Kurzemes tūrisma uzņēmēju piedāvājums ir tik bagātīgs un unikāls, ka dos iespēju no jauna atklāt Kurzemes reģionu!

Liepājas pusē pavasarī tiks atklāta 9 kilometrus gara pastaigu taka Karostas mežu teritorijā ar sākumu Redānā, bet Cīravas meža parks papildināts ar divām jaunām takām - "Leģendu takā" apskatāmas skulptūras, kas veidotas no vējā aplauztiem un izkaltušiem ošiem, nemainot to dabisko novietojumu, bet "Skaņajā takā" izvietoti pieci skanoši vides objekti no metāla.

Ventspilī jūlijā koncertdarbību uzsāks koncertzāle "Latvija", kurā skanēs gan Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmuma "Johannes Klais Orgelbau" stabuļu ērģeles, gan pasaulē lielākās latviešu izcelsmes klavierbūvnieka Dāvida Kļaviņa klavieres. Ir pabeigta Būšnieku ezera infrastruktūras pilnveidošana, tādēļ ikvienam šogad būs iespēja mērot 8 kilometru velomaršrutu visapkārt ezeram - ap ezeru ir izbūvēts gājēju un veloceliņš, izveidota 187 metrus gara gājēju laipa, un tās galā skatu platforma putnu vērošanai.

Kuldīgā jaunums ir kafijas grauzdētava "Curonia", kur kafijas pupiņas tiek grauzdētas un baudītas svaigā, augstas kvalitātes kafijā. Savukārt jaunajā Kuldīgas restaurācijas centrā izveidota kokapstrādes restaurācijas darbnīca, kurā apmeklētāji var vērot restaurācijas procesu, kura pamatā ir tradicionālās ēku atjaunošanas metodes. Padures pagastā aprīlī darbu uzsāks keramikas darbnīca "Saules ceplis", kur trauki tiks darināti pēc sentēvu metodēm un notiks māla meistarklašu nodarbības melnās keramikas tehnikā.

Saldus novada "Viesturos" interesentiem tiek piedāvāta iespēja apgūt loka šaušanas pamatus. Apgūtās prasmes var pielietot speciāli iekārtotā trasē, kurā izvietoti gan lokšaušanas stendi, gan 3D mērķi, bet zemnieku saimniecība "Silavas" no maija piedāvās aplūkot aitas, kazas, pundurcūciņas, trušus, zirgus, liellopus, strausus un citus putnus. Brocēnos apskatāmas industriālās mākslas plenēra laikā tapušās betona skulptūras.

Tukuma vecpilsētā skatāms par godu Latvijas valsts simtgadei gada nogalē atklātais pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigrīda Annas Meierovica piemineklis, bet Engurē Zušuciema parkā var apskatīt vairākas skulptūras, instalācijas un objektus, kas attēlo zušu ceļu no jūras līdz murdam. Te izveidota iespaidīga zvejnieka skulptūra, murds, laivas un citi objekti.

Uz Talsu novadu var doties baudīt dažādus gardumus - Laidzes pagasta "Cukuriņos" produkciju no smiltsērkšķiem, bet "Rugājos" cepējas Ainas Šteinbergas desmit dažādu veidu maizes, kas priecēs pat visizsmalcinātāko garšu kārpiņu īpašniekus. Savukārt disku golfa entuziasti Talsos izveidojuši Deviņkalnu disku golfa parku, bet motosporta entuziasts Alfrēds Zamockis Pastendē izveidojis senu motociklu ekspozīciju.

Šīs ir tikai neliela daļa no kurzemnieku piedāvājuma ceļotājiem. Izstādē "Balttour 2019" būs pieejami visi tūrisma piedāvājumi, kā arī informācija par lielākajiem šī gada pasākumiem Kurzemē. Atsevišķi tiks izceltas aktivitātes, kas piemērotas tieši ģimenēm ar bērniem.