Ventspils marta pasākumu TOP 5

03.03.2019 - 12:57
Ventspilī pirmās pavasara vēstis atnesušas arī jaunu pasākumu un aktivitāšu programmu, ko būs iespēja apmeklēt gan ar ģimeni, gan individuāli. Ventspilniekus un viesus šomēnes priecēs notikumi, kas veltīti sieviešu dienai un notiks arī pirmie pasākumi dabā.
Ventspils marta pasākumu TOP 5
Ventspils Tūrisma informācijas centrs piedāvā ielūkoties marta pasākumu TOP 5. Iepazīsties arī ar citiem notikumiem Ventspilī, www.visitventspils.com mājas lapā un izvēlies sev un savai ģimenei piemērotāko atpūtas veidu!

1. Jau rīt, 2. martā, no plkst. 12.00 līdz 14.00, Livonijas Ordeņa Pilī notiks Princešu un pirātu diena pilī. Ar mūzikas, mākslas un dažādu rosību palīdzību varēs iepazīt baroka laikmetu. Eiropā baroks aizsākās ar jauniem dievnamiem Romā 16.gs.(Jēzus baznīca) un citviet Eiropā izplatījās līdz pat 17.gs. beigām -18.gs. sākumam. Arī Ventspils Livonijas ordeņa pilī saglabājušās liecības par šo laiku, - hercoga tēlnieku Sefrensu Ventspilī darinātais altāris, otrā stāva ēdamzāles noslēpumainais skapis u.c. lietas, kuras pēc ceļojuma baroka laikmetā varēs atpazīt gan bērni, gan vecāki.

2. Trešdien, 6. martā, Pārventas bibliotēkā plkst. 18.00, notiks Ventspils fotokluba "Moments" fotoizstādes "Ziedošās" atklāšana. Izstādē būs apskatāmas fotogrāfijas, kuru autores ir septiņas Ventspils fotokluba „Moments" daiļā dzimuma pārstāves: Inguna Fišmeistere, Jūlija Lurina, Larisa Cekanaviča, Līga Ūdriņa, Tatjana Udoda, Ina Mašņikova  un Evita Andreika. Fotoizstādi būs aplūkojama līdz 11. aprīlim.

3. Sestdien, 9. martā Ventspils Kultūras centrs daiļā dzimuma pārstāves aicinās uz Sieviešu dienas balli. Par dejām gādās Latvijas titulētākā kantrī mūzikas grupa "Sestā jūdze".

4. Svētdien, 10. martā no plkst. 14.00 Masļeņicu un Slāvu tradīcijas godāsim Ventspils Piejūras Brīvdabas Muzejā. Būs gan salmu leļļa dedzināšana, gan loterija ar ieejas biļetēm, gan uguns mākslinieka Alekseja Geiko uzstāšanās, gan dziesmas, interaktīvas spēles un konkursi, jautras riņķa dejas, sporta kluba „Ventspils atlants" spēkavīru un E. Smirnovas aerobikas kluba studijas uzstāšanās, tautas izklaide „Siena uz sienas". Turklāt, šogad pirmo reizi pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties Masļeņicas olimpiādē, kurā tiks pārstāvēti pieci krievu nacionālie sporta veidi.

5. Skaistākais brīdis pavasarī ir sniegpulkstenīšu uzplaukšana. Ventspilī lepojamies ar bagātīgām šo mazo, bet tik nozīmīgo ziediņu audzēm! Aicinām visus ventspilniekus un viesus pievienoties Dzirnavu laukumā, 17.martā, plkst 11.00 Sniegpulkstenīšu stādīšanas talkā! Godājot ziedošās pilsētas tradīcijas, jau 6. gadu pēc kārtas Ventspilī tiek atzīmēta unikāla tradīcija, kura aizsākās 2014. gadā - pavasara sagaidīšana ar Sniegpulkstenīšu stādīšanas talku. Viss talkai nepieciešamais inventārs tiks nodrošināts uz vietas talkas laikā. Radīsim pavasara brīnumu kopā!