Pūrciema Baltā kāpa

Apmēram no Kaltenes līdz Slīteres nacionālā parka robežai starp šoseju un jūru ir valsts mežu josla.
Pūrciema Baltā kāpa

Aizsargājamākais punkts šai piekrastes posmā ir 20 m augstā Pūrciema Baltā kāpa, kādus piecsimt metrus no jūras. Tā ir veidojusies pirms 6000 gadiem. Kāpa ir nesalīdzināmi vecāka par pašreizējās jūras veidotajām kāpām.

Kāpas apkārtne saista gan ar savu pirmatnējo dabu, gan savu vēsturi, jo te atrasta pirmā akmens laikmeta iedzīvotāju apmetne Latvijas ziemeļrietumu piekrastē. Lai interesenti šo valsts nozīmes arheoloģisko pieminekli varētu izbaudīt pilnībā, tā apskatei izveidota īpaša taka gar Pilsupītes krastiem. Izstaigājot taku, iespējams iepazīties ar to, kā veidojusies smilšu strēle un kā mainījusies daba laika un cilvēku ietekmē. Takas garums ir 900 metri, bet laiks, kas nepieciešamas tās izpētei - līdz 1 stundai.

Ņemot vērā, ka cilvēkiem ir dzīvespriecīga vēlme skriet un velties lejā pa kāpas baltajām smiltīm, tā tika nemitīgi nobrucināta. Ar Rojas pagasta un “Latvijas valsts meži" atbalstu teritorija ir labiekārtota, izveidotas koka laipas, skatlaukumi, atpūtas vietas, iežogota pati apmetnes vieta. Ģipkā pie jūras ir ierīkota auto stāvvieta.

Atrašanās vieta
Ģipka, Rojas novads, LV-3264
Darba laiks
Apmaksas veidi
Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas punkts
  • Informācijas stendi
Kontakti
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV