Kandavas novada muzejs

Muzejā skatāmas pastāvīgās ekspozīcijas- Ar zirgu uz Kandavas tirgu,Piemiņas istaba,Sarkanais Stūrītis,Ja man būtu tā naudiņa,Kandavas apkaimes kino stāsti,pilsētas makets,digitālā ekspozīcija. Ir vairākas programmas.
Kandavas novada muzejs
Kandavas novada muzejs dibināts 1995. gada 17. novembrī, pateicoties vēsturnieka un Kandavas internātvidusskolas skolotāja Viktora Vītola iniciatīvai un savāktajiem materiāliem.
Muzejs atrodas ēkā, kura uzcelta 1887. gadā kā diakonišu slimnīca. No 1921. līdz 1939. gadam ēkā darbojas Vācu vecāku pamatskola. Sākot no 20.gs. 50-jiem gadiem, vairāk kā 40 gadus šeit atradās PSRS valsts bankas nodaļa, kura atstājusi muzejam unikālu mūžīgo eksponātu - bankas naudas seifu, kurā piedāvājam iekļūt un apskatīt izstādi ''Ja man būtu tā naudiņa''.
Pamata ekspozīcija: "Ar zirgu uz Kandavas tirgu".
Pastāvīgās izstādes: "Piemiņas istaba", "Sarkanais Stūrītis" un "Kandavas apkaimes kino stāsti".
Var iepazīt Kandavas vecpilsētu atveidotu (19.gs.vidus - 20.gs.sāk.) maketā un tās vēsturi digitālajā ekspozīcijā.
Muzeja telpās darbojas Kandavas Mākslas galerija, amatnieku biedrība ''Pūra lāde'', Kandavas novada Politiski represēto biedrība, biedrība ''Kandavas partnerība''.
Kandavas novada muzeja darbinieki ir kvalificēti gidi pa Kandavas pilsētu un Kandavas novadu.

Īpašie piedāvājumi:
  • Kandavas ozolzīļu kafijas degustācija un galda spēle ''Spēks no ozolzīles''
Vēl pavisam nesen - 20.gadsimta trīsdesmitajos gados - pupiņu kafija Kandavā bija dārga un ekskluzīva prece, tādēļ kandavnieki savās mājās un tējnīcās baudīja grauzdētu ozolzīļu, miežu, cigoriņu un kastaņu dzērienus. Visiecienītākais un smalkākais no tiem bija ozolzīļu kafija. Atdzīvināt kafijas dzeršanas senās tradīcijas, Kandavas novada muzejs šodien viesiem piedāvā ozolzīļu kafiju, kuras garšā savijas Abavas senlejas ozolu spēks un Kandavas senais mājīgums.

Dalības maksa - EUR 2.00/ 1 personai (grupām no 10 cilvēkiem), iepriekš piesakoties.
  • Programma apmeklētājiem "Ar zirgu uz Kandavas tirgu"
Programmas dalībnieki aicināti iejusties senās Kandavas atmosfērā un kopā ar kandavniekiem: iebraucamās vietas saimnieku, krodzinieci un viesnīcnieci apmeklēt Kandavas tirgu, iebraucamo vietu, viesnīcu un traktieri. Varēsiet praktiski darboties, uzzināt pārtikas preču un dzērienu mērvienības un cenas, tirgošanās kārtību, jocīgus un nopietnus atgadījumus daudzajos Kandavas krogos un viesnīcās 20. gadsimta sākumā.
Dalības maksa - EUR 2.00 no personas.

Izglītojošā programma skolēniem "Kandavas vecpilsētas tapšana - kā uz delnas"

4. - 12. klašu skolēniem tiek sniegta iespēja iepazīt Kandavas vecpilsētu, Kurzemes politiskās un saimnieciskās vēstures norišu ietekmi uz tās veidošanos, ēku tapšanu un izmantošanu. Vērot pārmaiņas apbūvē un arhitektoniskajos stilos 19.gs vidū - 20.gs.sākumā vecpilsētas vēstures digitālajā ekspozīcijā un maketā.
  • "Pie pavarda" - piedāvājam izmantot labiekārtotu atpūtas un pasākumu norises vietu, kura atrodas muzeja dārzā. Tajā ir soli (sēdvietas ~ 50gb.), divi galdi un ugunskura vieta.
  • Izglītojoša programma skolēniem - "Represijas Kandavas novadā 1941. un 1949. gadā", kuras ietvaros tiek dota iespēja apmeklēt muzeja pastāvīgo izstādi "Piemiņas istaba", pēc tam doties uz represētā novadnieka P. Brieža izveidoto Briežu dzimtas parku, kur katram dzimtas pārstāvim ir iestādīts savs koks. Parka teritorijā ir iespēja uzkāpt skatu tornī, palūkoties uz gleznaino Abavas ieleju, "pasveicināt Sibīriju", kā arī pasēdēt nojumītē pie siltas tējas tases.
Programmas notiek pēc iepriekšēja pieteikuma.

· Tematiskās ekskursijas pa Kandavas vecpilsētu: "Ebreju Kandava" ,"Latviešu Kandava", "Vācu Kandava", kā arī pa novadu :"Senās svētvietas Kandavas novadā" un "Kandavas apkaimes kino stāsti".
Atrašanās vieta
Talsu iela 11, Kandava, Kandavas novads, LV3120.
Darba laiks

Pirmdien slēgts

Otrdiena, Trešdiena, Piektdiena 9.00 – 16.00

Ceturtdiena 9.00 – 18.00

Sestdiena 10.00 – 14.00

Svētdien slēgts

Apmaksas veidi
Ieejas maksa: EUR 1,00 - pieaugušajiem; EUR 0,50 - skolēniem, studentiem, pensionāriem. Sestdienās - bez maksas.

Apmaksas veidi: Skaidra nauda
Pakalpojumu iespējas
  • Tematiskie pasākumi
  • Izstādes
  • Informācijas stendi
  • Bezvadu internets
  • Autostāvvieta
  • Gida pakalpojumi
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
DE    RU    EN    LV