Šlokenbekas muiža

Šlokenbekas muiža ir sens nocietinātas muižas apbūves ansamblis, kura celtniecība sākta 15. gs. Muiža atrodas tikai 5 km attālumā no Tukuma. Tagad atjaunotajā muižā ierīkots Latvijas ceļu muzejs.
Šlokenbekas muiža

Šlokenbekas muiža rakstos pirmoreiz minēta 1484. gadā, kad sākusies tās celtniecība, lai aizsargātu netālu esošo Tukumu no ienaidnieku uzbrukumiem. Šlokenbekas muiža tika veidota kā slēgts komplekss. Ēkas savā starpā savienoja aizsargmūris, ieeja pagalmā bija pa nocietinātiem vārtiem.
Šlokenbekas muiža ir vairākkārt pārbūvēta un papildināta ar jaunām ēkām, jo 17. gs. beigās un 18. gs. sākumā, kad tā bija zaudējusi militārā atbalsta punkta funkcijas, muižu aizvien vairāk pielāgoja saimnieciskai dzīvei. No senākās muižas apbūves mūsdienās saglabājušās mūra sienās izveidotās šaujamlūkas.
Gadu gaitā muiža piederējusi vairākām dzimtām, bet pēc Latvijas agrārās reformas 1920. gadā tā tika nodota Tukuma virsmežniecībai. Ilgus gadus pēc Otrā pasaules kara Šlokenbekas viduslaiku ēku kompleksam nebija saimnieka, un muižas ansambļa restaurācija varēja sākties tikai pagājušā gadsimta beigās, kad tas nonāca Latvijas Autoceļu direkcijas pārziņā.

Atrašanās vieta
Šlokenbekas muiža, milzkalne, Smārdes pagasts, Engures novads, LV-3129
Darba laiks

Šlokenbekas muižas ansamblis:

Muižas administrācija pirmdiena - piektdiena  8:00 - 17:00, pārējā laikā pēc iepriekšēja pieteikuma

Ceļu muzejs (maijs – oktobris) pirmdien – slēgts, otrdiena – piektdiena 9:00 – 16:00, sestdiena, svetdiena 10:00 – 17:00;
(novembris – aprīlis) atvērts tikai darba dienās 9:00 – 16:00

Apmaksas veidi

Ceļu muzeja apskate un gida pakalpojumi bez maksas.

Šlokenbekas muižas apskate bez maksas, gida pakalpojumi par atsevišķu samaksu.

Pakalpojumu iespējas
  • Pieejams smēķētājiem
  • Semināri, konferences
  • Aktivitātes bērniem
  • Izstādes
  • Informācijas stendi
  • Autostāvvieta
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV