Ventspils Radioastronomijas centrs

Bijusī Krievijas armijas pilsētiņa, kur vēl joprojām zinātniskiem nolūkiem darbojas divi paraboliskie radioteleskopi – viens no tiem (D 32 m) ir lielākais Ziemeļeiropā un astotais lielākais pasaulē.
Ventspils Radioastronomijas centrs
Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs atrodas Irbenē, bijušajā Padomju armijas pilsētiņā, un tā saimnieks ir Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts. Šeit joprojām zinātniskos nolūkos darbojas 32 m pilnīgi grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra - 16 m antena RT-16. Abas antenas atjaunotas 2015. gada vasarā.

  Zinātne 

   Paraboliskās antenas tiek izmantotas starpzvaigžņu vides objektu novērojumos, Saules radionovērojumos, asteroīdu un Zemei tuvo mākslīgo ķermeņu, to skaitā kosmisko atlūzu radiolokācijā, sevišķi lielas bāzes interferometrijas novērojumos, sekojot objektiem ārpus Saules sistēmas. 

Ekskursijas programma:

  1.      Pastaigu pa Irbenes teritoriju apkārt radio teleskopiem RT-32 un RT-16  
  2.      RT-8 apskati ar iespēju tajā uzkāpt augšā, lai apskatītu Kurzemes plašumus,         3.      Pārgājienu pa pazemes tuneli,   
  4.      F.Candera memoriālās telpas apskati ēkā "Kristāls"   Ekskursijas laiks ir apmēram 1,5h, tā pieejama latviešu, angļu un krievu valodā.    

 Kā pieteikties? 
 Ekskursijas notiek tikai gida pavadībā (latviešu, angļu un krievu valodās) pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pieteiktos ekskursijai, nepieciešams sūtīt e-pastu uz adresi: infovirac@venta.lv vai zvanīt uz 26413925, 29230818 (tikai darba dienās).
Ekskursijas pieejamas no aprīļa līdz novembrim.

Darba laiks
Ekskursijas pieejamas no aprīļa līdz novembrim. 
Kontakti