Ventspils Ostas promenādē būs skatāma “Gulf of Riga Regatta 2020” buru parāde

19.06.2020 - 12:57
Šogad no 28. jūnija līdz 3. jūlijam Baltijas jūras un Rīgas līča akvatorijā notiks Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts – “Gulf of Riga Regatta 2020” #GoRR. Regates starta posms un atklāšana notiks Ventspilī un 28. jūnija vakarā no plkst. 17.00 Ventas akvatorijā no Ostas promenādes būs vērojama teju 50 buru jahtu parāde.
Ventspils Ostas promenādē būs skatāma “Gulf of Riga Regatta 2020” buru parāde
28. jūnijā Ventspilī tiks atklāta Latvijas lielākā jūras burāšanas regate "Gulf of Riga Regatta 2020", tā ilgs piecas dienas, sacensību flote piestās arī Igaunijā, Sāmsalas ostā Montu. Pēc tam divas dienas regate uzkavēsies Rojā, kur būs vērojamas īsās pretvēja-pavēja distances. Regate noslēgsies 3. jūlijā Salacgrīvā. Ierasti, sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu tiks vērsta burātāju un sabiedrības uzmanība Baltijas jūras vides veselībai.

Ar šo tradīcijas atdzimšanu Gulf of Riga Regatta komanda tic, ka Latvija arī mūsdienās var atgūt "Baltijas jūras lielvalsts" spozmi, kas jau viduslaikos ir bijis jūras tradīcijām bagāts reģions. Jūra ir varens pašizaugsmes instruments, un tieši jaunā paaudze, iesaistoties burāšanas sportā, var sevi realizēt kā topošie līderi un izcili komandas spēlētāji. Mūsu rīcībai šodien ir jāsekmē labāku jūras buršānas iespēju radīšanu nākotnē. Organizātoru komanda ir pārliecināta, ka ar videi draudzīgu pieeju, visiem burātājiem ir jākļūst par stingrākajiem jūras aizstāvjiem, iedrošinot arī citus rūpēties par pasaules ūdeņiem.

Plašāka informācija par regates norisi: https://gorr.lv/lv, #GoRR sociālās vietnes - Facebook @gulfregatta ; Instagram @gorr_lv ; Youtube @Gulf of Riga Regatta - GoRR