Uz Liepājas Jūras svētku skatuves Patrisha un grupa "Citi zēni"

05.07.2024 - 15:46
Uz Jūras svētku Muzikālās skatuves sagaidāms īsts enerģijas sprādziens. Par to vakara daļā parūpēsies Patrisha, “Citi zēni”, kā arī Rūta Dūduma un Gatis Supe ar grupu “Vintāža”.
Uz Liepājas Jūras svētku skatuves Patrisha un grupa "Citi zēni"
Muzikālās skatuves vakara programma tiks atklāta ar romantiski muzikālu ceļojumu latviešu oriģinālmūzikā kopā ar vienu no aktuālākajām jaunajām dziedātājām uz Latvijas popmūzikas skatuves - Patrishu. Programmas "spridzinošā kulminācija" - grupa "Citi zēni", kuru priekšnesumus varētu raksturot kā sakratītu un pēc tam atvērtu svaiga tonika bundžiņu. Jūras svētku noslēgumā uz skatuves skanēs visiem zināma un līdzi dziedama 60. - 80. gadu estrādes mūzikas klasika grupas "Vintāža" solistu Rūtas Dūdumas un Gata Supes izpildījumā, kas ļaus gan izdejoties, gan dziedāt līdzi zināmām un iemīļotām latviešu estrādes dziesmām.

Patrisha ir pirmā latviešu māksliniece, kurai ticis noslēgts līgums ar mūzikas izdevniecību Universal Music. Pirmais izdotais singls "Es varu būt tā" kļuva par vienu no spēlētākajām dziesmām Latvijas radiostacijās un Youtube skatījumi tuvojas 3 miljoniem. Mini albums "Patrisha bija šeit", kas tapis sadarbībā ar mūziķiem un producentiem no Latvijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un Somijas, 2020. gada sākumā ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" kategorijā "Labākā debija". Savukārt 2023. gada pavasarī kopā ar Fiņķi izdotais singls "Raķešu zinātne" joprojām saglabā pozīcijas starp spēlētākajām dziesmām Latvijas populārākajās radiostacijās, turklāt, dziesma ir saņēmusi piecas "Zelta Mikrofons '24" nominācijas un ieguva Zelta Mikrofonu kā labākā dziesma un labākais videoklips.

Enerģisku sprādzienu Jūras svētkiem piešķirs grupa "Citi Zēni", kuri apvienojot pop, neo-soul un repa mūzikas žanrus kļuvuši par Latvijas popmūzikas pasaules karstāko jaunumu pēdējo gadu laikā. Pašpasludinātie repa prinči un 21. gs. popmūzikas dīvas, kuru eksplozīvā dzīvo performanču enerģija un ekscentriskais tēls ir grupas "Citi Zēni" pamatā. Nepilnu trīs gadu laikā, kopš grupas dibināšanas brīža 2020. gadā, "Citi Zēni" ir saņēmuši Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" par dziesmu "Limuzīns uz krīta", uzvarējuši šovā "Muzikālā banka 2022" ar dziesmu "Lieka štuka" un pārstāvējuši Latviju Eirovīzijā 2022. gadā ar dziesmu "Eat your salad". Šīs dziesmas ir guvušas daudzu miljonu klausījumu platformās "Spotify", "YouTube" un "TikTok".

Jūras svētku noslēgumā uz skatuves kāps mūziķu apvienība "Vintāža", kas veido muzikālas restaurācijas latviešu estrādes mūzikas darbiem. Apvienības debijas albums "Atmiņu lāse. Latviešu estrādes piezīmes" ieguvis "Zelta Mikrofons 2022" apbalvojumu, kā arī ticis nominēts "Kilograms kultūras 2022" balvai. Koncertā, kopā ar solistiem Rūtu Dūdumu un Gati Supi, izskanēs piemirsti skaņdarbi, kā arī visiem zināma un līdzi dziedama 60. - 80. gadu estrādes mūzikas klasika. Koncertā uzstāsies Rūta Dūduma (vokāls), Gatis Supe (trombons, vokāls), Rihards Bērziņš (taustiņinstrumenti), Ivars Dauksts (bass), Jānis Ozoliņš (elektriskā ģitāra), Kārlis Paukšte (sitaminstrumenti), Artūrs Sebris (saksofoni).