Usmas ezers

Populāra atpūtas, makšķerēšanas un burāšanas vieta ar Latvijā vienīgo iekšējo ūdeņu jahtu ostu. Tas ir ceturtais lielākais ezers Latvijā ar 7 salām.
Usmas ezers

Viskūžu sala ir lielākā Latvijā, bet Moricsalas rezervāts ir otrais vecākais (1912) Eiropā. Usmas ezerā ietek 10 upes. Netālu no ezera atrodas Dabas rezervāts.

  Aktīvai atpūtai vasarā kempingu un viesu namu saimnieki piedāvā izbraucienus ar riteņiem, laivām, ūdensriteņiem. Usmas ezeru ir brīnišķīga makšķerēšanas vieta. 

Tā  gultne ir nelīdzena, dūņaina, krasti seklākās vietās aizauguši un smilšaini.  Neskatoties uz dziļumu daudz ezerā sēkļu. Tajā mīt - asari, līdakas, brekši, raudas, zandarti, ruduļi, līņi, zuši, karpas, sīgas u.c.  

Vairāk par makšķerēsanu Usmas ezerā lasi šeit.

Usmaz ezerā pieejamas arī dažādas citas aktivitātes, ar kurām plašāk varat iepazīties šeit.

Velocienītājiem ir iespēja apbraukt apkārt Usmas ezeram un azartiskākie aicināti piedalīties aizraujošajās un piedzīvojumu pilnās ikgadējās sacensībās  „Apkārt Usmas ezeram", kas notiek katru gadu maija pirmajā sestdienā. 

Maršruta kopējais garums ir 55 km, no kuriem 10 km ir pa asfaltētu ceļa segumu, 13 km pa grants ceļu un 32 km pa mežu un maziem lauku ceļiem.   Dabas baudītāji var uzkāpt Ūdru kalna skatu tornī, no kura paveras pasakaina dabas ainava un skats uz 15 km garo Usmas ezeru.   Iecienīta atpūtas vieta ir labiekārtota peldvieta, kas atrodas netālu no Usmas koka baznīcas.

Atrašanās vieta
Ventspils novads, Usmas pagasts, LV-3619
Pakalpojumu iespējas
  • Pieejams smēķētājiem
  • Tematiskie pasākumi
  • Aktivitātes bērniem
  • Informācijas stendi
  • Autostāvvieta
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
RU    EN    LV