Ventspils Livonijas ordeņa pils

Ventspils pils ir vienīgā Kurzemē celtā ordeņa pils, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Tā tikusi celta 1290. gadā un ir konventa tipa pils ar četriem dzīvojamiem korpusiem un torni pils dienvidaustrumu stūrī.
Ventspils Livonijas ordeņa pils

Livonijas ordeņa pils ir viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā, kas saglabājies līdz mūsdienām. Vēstures dokumentos pils pirmoreiz minēta 1290. gadā, kas tiek pieņemts arī par Ventspils pilsētas dibināšanas gadu. Plašus arheoloģiskus pētījumus un pils atjaunošanu uzsāka 1995. gadā. Atjaunojot, tika saglabātas gan 14. gs. nišas un 15. gs. sienu gleznojumi, gan 17. gs. durvju ailas, gan 19. gs. cietuma durvis. No ārpuses pils pašlaik ir ieguvusi 19. gs. izskatu.


2012.gada vasarā Livonijas ordeņa pilī noslēdzās restaurācijas un atjaunošanas darbi un apmeklētājiem tika atvērtas pils nozīmīgākās telpas - tostarp kapela, kapitula zāle, ordeņa brāļu guļamtelpa un ēdamtelpa ar tajās iekārtoto ekspozīciju „Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām. 
Šeit apskatāma arī senākā baznīcas telpa Kurzemē, un retums Latvijas mērogā ir senie iesvētīšanas krusti, kas visticamāk attiecināmi uz 14.-15. gs.
Livonijas ordeņa pils no citiem viduslaiku cietokšņiem atšķiras ar savu interjeru, kur modernais muzeja eksponātu stendu noformējums harmonizē ar vēsturisko vidi. Tajā izveidots Ventspils muzejs, kas atzīts par vienu no modernākajiem Baltijā.

Muzejā aplūkojama vēstures speciālistu augsti novērtētā digitālā ekspozīcija "Dzīvā vēsture" par pils, pilsētas un ostas vēsturi, kas regulāri tiek papildināta ar jaunu informāciju. Vizuāli efektīga ir tēlu galerija "Spoku pagrabs". Pilī ir atklāta arī cietuma ekspozīcija „Kroņa maizē", kas iekārtota pils pagalmā uzbūvētajā vieninieku kameru ēkā (1850). Ekspozīcija ļauj izjust nebrīvei raksturīgo novērošanas un nepārtrauktās uzraudzības sajūtu, kā arī liecina par Livonijas ordeņa pils daudzšķautņaino vēsturi.

Livonijas ordeņa pilī visu gadu norisinās dažādi pasākumi - regulāri notiek koncerti, tematiskas vēstures un mākslas izstādes.Jaunākajai paaudzei muzeja darbinieki piedāvā izglītojošas nodarbības un radošās darbnīcas, kas atraktīvā veidā veicina interesi par Ventspils vēsturi un šodienu. 

Iepriekš piesakoties var izmēģināt roku šaušanā ar loku vai arī izšaut no īsta lielgabala.

 

Atrašanās vieta
Jāņa iela 17, Ventspils
Darba laiks

Darba laiks: 10:00 - 18:00 (otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien)

Pirmdienās slēgts!  

 

Apmaksas veidi
Pieaugušajiem - 2,10 EUR vai 1,40 EUR + 70 venti

Skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,10 EUR vai 0,60 EUR + 50 venti

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1 - 5 bērni skolēnu vecumā, uzrādot apliecību) - 4,20 EUR vai 2,50 EUR + 170 venti

Skolēnu grupu (ne mazāk kā 20 skolēnu) izstāžu apmeklējums - Ls 5,00/EUR 7,11 (no 1. oktobra līdz 1. aprīlim)

Dienas biļete uz visiem muzejiem:

 • Skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,80 EUR
 • Pieaugušajiem - 3,60 EUR
 • Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1 - 5 bērni) - 7,20 EUR
Skolēnu grupām (ne mazāk kā 20 skolēnu) izstāžu apmeklējums Ventspils muzeja struktūrvienībās (no 1. oktobra līdz 1. aprīlim) 7,10 EUR/izstāde

Bez maksas:
katram grupas 16. apmeklētājam (15+1; 30+2; 45+3);
I grupas invalīdam un tā pavadošajai personai;
II grupas invalīdam;
pirmsskolas vecuma bērniem


Pakalpojumu iespējas
 • Izstādes
 • Aktivitātes bērniem
 • Tematiskie pasākumi
 • Pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem
 • Restorāns
 • Praktiskās darbnīcas
 • Konferenču / semināru iespējas
 • Suvenīri
 • Informācijas stendi
 • Gida pakalpojumi
Kontakti
Sociālie tīkli
Valodas, kurās apkalpo
DE    RU    EN    LV