Liepājas Jūrmalas parks un Zilā karoga pludmale

Lielākais dendroloģiskais parks, apmēram 50 ha lielais parks tika veidots pakāpeniski no 1870. gada līdz 20. gadsimta sākumam. Parkā aug vairāk nekā 140 dažādu šķirņu koki un krūmi.
Liepājas Jūrmalas parks un Zilā karoga pludmale

Viesu ērtībām parkā izbūvēja vannu māju jeb peldiestādi, kūrmāju, greznas vasarnīcas, ierīkoja tenisa laukumus, strūklaku. Peldiestāde nav saglabājusies. Šodien Jūrmalas parks ir jauka pastaigu vieta, parka zonā ir stadions, tenisa laukums, koncertdārzs “Pūt, vējiņi!", vasaras kafejnīcas, minigolfa laukums. 19./20. gadsimtu mijā Dzintaru un Liepu ielā veidojās greznu villu apbūve.

Gandrīz katra ēka te ir ievērības cienīga. Vienā no lepnākajām jūgendstila savrupmājām Liepu ielā 27 tagad atrodas Krievijas ģenerālkonsulāts.

Zilā karoga pludmale : 1999. un 2000. gadā Liepājas pludmale saņēma Zilo karogu sertifikātu - veicināšanas balvu ceļā uz Zilo karogu. Kopš 2001. gada vasaras sezonas laikā Liepājas pludmalē tiek pacelts Zilais karogs. Tas apliecina, ka pludmale atbilst 29 kritērijiem, kas attiecas uz ūdens kvalitāti, piekrastes kvalitāti, drošību, pakalpojumu, vides izglītības pasākumu un informācijas pieejamību.

Atrašanās vieta
Jūrmalas parks, Liepāja, LV-3401