Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis un dabas taka

Kaņiera ezers ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Ķemeru nacionālajā parkā. Ezerā ir 14 salas, un te pavisam konstatētas 237 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas).
Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis un dabas taka

Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis atrodas Kaņiera Riekstu pussalā un ir viegli atrodams - Lapmežciema - Antiņciema ceļa malā uz to norāda liela no koka veidota norāde.
Kaņieris ir uzskatāms par vienu no izcilākajām putnu vietām Latvijā, jo nelielā dziļuma un bagātīgās ūdensaugu veģetācijas dēļ tas ir īpaši piemērots dažādu ūdensputnu ligzdošanai un atpūtai caurceļošanas laikā. Pavasarī jau drīz pēc ledus izkušanas ezerā ierodas pirmie caurceļotāji - gaigalas, lielās un mazās gauras, kā arī virkne citu ūdensputnu sugu. Daļa no atlidotājiem paliek ezerā visu vasaru, lai te ligzdotu un izaudzētu mazuļus. Ezeram īpaši raksturīgas sugas, kas ligzdo niedrājos (lielais dumpis, mazais ormanītis, bārdzīlīte, dažādi niedru ķauķi, retumis tiek dzirdēts arī mazais dumpis) vai peldošās slīkšņās (pīles un kaijveidīgie putni).

Atrašanās vieta
Darba laiks

Pieejams visu gadu

Apmaksas veidi

Bezmaksas

Pakalpojumu iespējas
  • Informācijas stendi
Kontakti