Ventspils Govju parāde

Ventspils Govju parāde pilsētas parkos un iecienītākajās tūristu vietās. Kopš pirmās Govju parādes 1998.gadā Šveices pilsētā Cīrihē, šī tradīcija strauji izplatījās daudzās citās pasaules pilsētās arī Ventspilī.
Ventspils Govju parāde

2002. gadā Ventpilī norisinājās akcija "Cow Parade 2002" jeb Govju parāde, kas pasaulē vērtējams kā lielākais un veiksmīgākais publiskais mākslas pasākums. Toreiz par brīnišķīgiem mākslas darbiem tika pārvērstas 26 dabiska lieluma stiklašķiedras govis, kas pēcāk izsolītas labdarības izsolē. No šīs Govju parādes Ventspilī joprojām apskatāmi seši eksponāti.


2012. gadā, atzīmējot 10. gadadienu kopš Govju parādes Ventspils 2002 norises, Ventspils ielās, skvēros un parkos atkal iemājoja 24 krāšņas un daudzveidīgas Govju parādes Ventspils 2012 dalībnieces. Pēc labdarības izsoles gotiņas mājo pie saviem jaunajiem saimniekiem, taču daļa no tām joprojām priecē pilsētas viesus un pašus ventspilniekus. Pavisam to ir deviņpadsmit.Šim lielajam pulkam vēl pievienojās 3 lielās gotiņas - Govs Matrozis, Puķu Govs un Govs Ceļotāja- visas 4 metrus augstas un 7 metrus platas.
Lai ērtāk atrastu visas gotiņas, ir izveidota pastaigu karte, lai katra gotiņa tiktu apciemota. 

 

Atrašanās vieta
Kontakti