Muzeju nakts nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē
Nedēļas nogalē, kad visā Latvijā muzeji atvērs savas namdurvis Muzeju nakts dalībniekiem arī Tukumā un apkārtnē sarūpēti dažādi, vairāk vai mazāk vērienīgi pasākumi, bet katrs ar savu īpašo pieeju un interesanto skatījumu. Šogad Muzeju naktī domāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku, jo Muzeju nakts tēma ir Laika rats.
Iedibinām tradīciju - ABAVAS SENLEJAS CEĻOTĀJU DIENAS
Atzīmējot 60 gadus kopš Abavas ielejas kā aizsargājamas dabas teritorijas izveidošanas, dabas parkā dzīvojošie uzņēmēji, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvalde, 27. – 28.maijā aicina uz ABAVAS SENLEJAS CEĻOTĀJU DIENĀM! Iedibinām tradīciju katru gadu maijā organizēt pasākumus visā dabas parka teritorijā no Kandavas līdz pat Abavas ietekai Ventā - ar auto, velosipēdiem, kājām un laivās – divas dienas visā Abavas senlejas garumā!
Aicinām pieteikties amatniekus un mājražotājus Grandiozas Ielīgošanas brīvdabas izrādes "Skroderdienas Silmačos" Gadatirgos,kas notiks 5 Latvijas pilsētās.
Pieteikties visus izņemot sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus.
Sabiles Vīna kalns vērs vārtus apmeklētājiem 15. maijā
Šogad Sabilē ziema nevēlas atkāpties, ar snigšanu par sevi atgādinot pat vēl maija sākumā. Neskatoties uz šī gada ziemīgo pavasari, 1. maijā ar pārgājienu Sabilē tika atklāta tūrisma sezona, un 15. maijā apmeklētājiem vārtus vērs Sabiles Vīna kalns, kuru pavasaros klāj skaists pieneņu paklājs un no kura paveras brīnišķīga ainava uz Sabiles pilsētu.
Lielākie svētki un pasākumi maija mēnesī Kurzemē
Maijs ir mēnesis, kad tiek atklātas tūrisma sezonas, tiek svinēti Baltā galdauta svētki un pilsētas svētki, notiek “Tvīda brauciens”, “Trakais brauciens” un lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā, ceļotāju, putnu un tauriņu vērošanas dienas, Muzeju nakts, kurā satikt un baudīt kultūru netradicionālā laikā un neformālā atmosfērā un daudzi citi pasākumi.
Pasākumu kalendārs