Apceļošanas akcija „Apceļo Kurzemi 2016!"

02.03.2016 - 17:28
Nu jau astoto gadu pēc kārtas norisinās apceļošanas akcija „ Apceļo Kurzemi". Šī gada tēma - „Diženi Kurzemē!". No 2016.gada un nākamos trīs gadus apceļošanas akcijas vadmotīvs būs „Latvijas simtgade". Tas nozīmē, ka apceļošanas akcijās būs iekļautas tādas vietas un objekti, kuri saistās ar Latvijas veidošanos, ar kuriem īpaši lepojamies - dižojamies, kā arī vietas, kur var radīt latviskas dāvanas sev, kādam no tuvākajiem vai Latvijai!
Apceļošanas akcija „Apceļo Kurzemi 2016!"

Iepriecinošs jaunums ir tas, ka akcijai „Apceļo Kurzemi" ir pagarināts norises laiks. Tā sāksies jau no 2016. gada 1.marta un norisināsies līdz 31.oktobrim, kas ļaus ceļotājiem apmeklēt pēc iespējas vairāk apskates objektu. Šogad ceļotājus gaidīs 35 dažādos objektos - dižgaru piemiņas vietās, mājās un muzejs, kas stāsta par Latvijas un Kurzemes dižgariem - Zentu Mauriņu, Jāni Čakstu, Ernestu Dinsbergu, Jani Rozentālu, Māri Čaklo, Oskaru Kalpaku un Jukumu Vācieti. Neizpaliks arī radošas darbošanās iespējas amatu mājās, muzejos un radošajās darbnīcās. Īpašu uzsvaru šogad akcijā liekam arī uz svētku svinēšanu - Kurzemei raksturīgo svētku svinēšanu - Rožu svētkiem Tukumā un Dārza svētkiem Jaunmoku pilī.

Kā katru gadu aktīvākajiem Kurzemes apceļotājiem būs iespējams piedalīties uzņēmēju piedāvāto balvu izlozē. Izloze un akcijas noslēgums paredzēts Kurzemes tūrisma asociācijas gada balvas „Lielais Jēkabs 2016" pasniegšanas ballē 25.novembrī Saldū. Galvenajā balvā šogad būs dižena atpūta vienīgajā Kurzemes pieczvaigžņu viesnīcā „Promenade Hotel" Liepājā - nakšņošana Lukss numurā ar brokastīm un vakariņām, SPA centra apmeklējumu un velosipēdu izbraucienu pa skaistākajām Liepājas apskates vietām.

Kā kļūt par aktīvāko akcijas un izlozes dalībnieku? Katram apceļošanas dalībniekam jāsakrāj zīmodziņi no vismaz 12 apmeklētājiem akcijas objektiem. Tiem, kuri pirmo zīmodziņu saņēma tūrisma izstādē „Balttour 2015", jāapmeklē un jāsakrāj vairs tikai 11 zīmodziņi. Kopumā izlozē papildus galvenajai balvai būs iespēja laimēt vēl 30 citas atbalstītāju balvas, kurās ir tādas lietas kā dāvanu kartes īpašam pirts rituālam 120 Euro vērtībā, koncertzāles „Lielais dzintars" apmeklējums, zivju degustācija 50 Euro vērtībā, pārsteiguma balva no Talsu puses vīndariem, saldumu grozs no Saldus u.c. balvas.   Apceļošanas dalībnieku anketas var saņemt Kurzemes tūrisma informācijas centros, kā arī jautāt tūrisma informācijas centros visā Latvijā, vai lejuplādēt zemāk. 

 Ar šo tad arī varam paziņot, ka tūrisma sezona Kurzemē ir atklāta! Gaidām ciemos!