Saldus novada dienas “Saldus piepilda un rada”

22.05.2023 - 10:59
Vasaras gaidītākais notikums – Saldus novada dienas – šogad notiks no 9. līdz 10. jūnijam.
Saldus novada dienas “Saldus piepilda un rada”
Piektdienas, 9. jūnija vakaru iesāksim ar krāšņu un izdomas bagātu svētku gājienu "Saldus piepilda ielas", kurā aicinātas piedalīties Saldus novada pašvaldības iestādes, pagastu pārvaldes, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, amatiermākslas kolektīvi, iedzīvotāji un viesi.

Svētki Saldus novadā nav iedomājami bez amatiermākslas kolektīviem, tādēļ gājiena noslēgumā Kalnsētas parka estrādē uzstāsies novada kori un deju kolektīvi, kā arī vairāki solisti - IGO, Jānis Buķelis, Jānis Paukštello, Marts Kristāns Kalniņš u.c.
Savukārt pēc svētku koncerta O. Kalpaka laukumā tiksimies ar Saldus novada mūziķiem, lai no plkst. 22.00 līdz pat 2.00 naktī lustētos labas un pazīstamas mūzikas pavadījumā. Zaļumballē uzstāsies grupas "Brekšupekši" un "Sapņu pietura", kā arī Jāņi Narkevici un Andris Akermanis kopā ar Raimondu Patmalnieku.

Piektdienas vakara īpašais stāsts ir izgaismota, pārsteigumu pilna nakts pastaiga Saldus pilsētas ielās, kur atdzīvosies gan tukšie skatlogi, gan tumšās ielas un laukumi, gan arī ikdienā apmeklētājiem nepieejamas telpas, lai priecētu iedzīvotājus un viesus ar vides objektiem, performancēm, izstādēm, smilšu kino, projekcijām, modes skatēm un daudz ko citu.
 
Sestdien, 10. jūnijā, paredzētas sporta, mākslas, kultūras aktivitātes visdažādākajām paaudzēm, svētku tirgus, tautas mūzikas skatuve M. Čaklā skvērā, amatierteātru uzstāšanās J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja pagalmā, moto un auto parāde Saldus ielās, atrakcijas un aizraujošas izklaides bērniem, kā arī pasākumi jauniešiem.

Aktīvā dzīvesveida piekritējiem sestdien būs iespēja vērot aizraujošu un iespaidīgu pludmales volejbola turnīru "King of the court Latvia", kurā spēlēs labākie Latvijas pāri; ekstrēmo sporta veidu cienītājiem būs sarūpētas dažādas norises Saldus skeitparkā, riteņbraukšanas, basketbola un boksa sacensības.

Līdztekus minētajām norisēm O. Kalpaka laukumā no plkst. 9.30 līdz pat 17.00 uzstāsies bērnu kolektīvi, līnijdejotājas,  perkusatīvā grupa "Samba de Riga" un Rihards Saule ar grupu, savukārt no plkst. 11.00 līdz 12.00 katrs novada pagasts prezentēs savu īpašo garšu, demonstrējot un ļaujot nogaršot sarūpētus gardumus.

Viss noslēgsies ar grandiozu kulmināciju Kalnsētas parka estrādē, kur lielkoncertā "Saldus piepilda un rada" uzstāsies radošā apvienība "Spiediens", kā arī grupas "Diapazons", "Dzelzs vilks" un "Citi zēni". Ballīti turpinās grupa "Dziļi violets" un DJ Gustavito.

Uz noslēguma koncertu 10. jūnija vakarā Saldenieka biļete par 5 EUR iegādājama TIKAI Saldus Tūrisma informācijas kasē, Striķu ielā 3, līdz 27. maijam vai kamēr tiks realizēts ierobežotais biļešu skaits. Biļetes cena pārējās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv - 10 EUR. Bērniem līdz 7 gadi (ieskaitot) un 1. grupas invalīdam ieeja bez maksas.