Ar klasi iepazīt Ventspili!

25.09.2023 - 09:54
Šajā rudenī aicinām skolēnus no visas Latvijas doties piedzīvojumā uz Ventspili! Izzinošas un atraktīvas ekskursijas piedāvā Zinātnes centrs “VIZIUM”, apgūt Visumu Ventspils Jaunrades nama Planetārijs un Observatorija.
Ar klasi iepazīt Ventspili!
Sajust vēstures elpu Ventspils muzejos un tos iepazīt! Aktīvas atpūtas cienītājus sagaida Piedzīvojumu parka vissezonas "Rodeļu trase", "Kaķa taka" un aizraujošas izklaides Ūdens piedzīvojumu parkā. Izbaudīt kultūras dzīvi aicina koncertzāle "Latvija" un Teātra nams "Jūras vārti". Savukārt, kopības sajūtu var notvert Gāliņciema sabiedriskajā centrā. 

ZINĀTNES CENTRS "VIZIUM" piedāvā skolēniem plašu tehnoloģiju un radošo darbnīcu klāstu, kā arī pārsteidzošus un izglītojošus zinātnes šovus. Zinātnes centrā "VIZIUM" gan lieliem, gan maziem ir iespēja iejusties futbolista, snovbordista lomā, kā arī izjust zemestrīces spēku, izkļūt no virtuāla labirinta, izbraukt pa amerikāņu kalniņiem un ne tikai! Dodoties ekskursijā uz VIZIUM, klase saņem 10% atlaidi ekspozīcijas zāles apmeklējumam, bet skolotājam ieeja ir bez maksas! Par pieteikšanas iespējam un cenām uzzini ŠEIT.

LIVONIJAS ORDEŅA PILS, kas darbojas kā Ventspils muzejs, aicina iepazīties ar senāko būvi Ventspilī un apgūt jaunas zināšanas muzejpedagoģiskajās programmās:

 • Ciklā Mākslas stunda muzejā aicina pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas skolēnus iepazīsties ar grafikas tehniku. Kas ir linogriezums, sietspiede, litogrāfija, oforts un tušas zīmējums? Iepazīties ar Ventspils muzeja mākslas krātuves melnbaltajiem dārgumiem.
 • Ciklā Daba&Vēsture aicina pirmsskolas un sākumskolas skolēnus uz muzejpedagoģisko nodarbību "Kad divas ķirzakas satiekas". Šeit varēsiet uzzināt, kas ir pļavas ķirzaka (Zootoca vivipara) un sila ķirzaka (Lacerta agilis)? Meklēsiet divu ķirzaku atšķirības izskatā un dzīvesveidā. Atdarināsiet ķirzakas radošā darbiņā.
 • Ciklā "Lozberlapas un briežraga sāls" Livonijas ordeņa pils aicina pamatskolas, vidusskolas skolēnus un pieaugušo grupas doties ceļojumā pavārgrāmatu vēsturē. Kāds ir 18.gs. mācītāja Kristofa Hardera veikums? Klupšanas akmeņi senās drukas lasīšanā un garšvielu nosaukumos. Vai esi gatavs radīt savu gardo recepti un papildināt Ventspils muzeja jauno pavārgrāmatu? Piedalies konkursā "Ventiņrecepte 2023/2024".
Pieteikumiem:  Ilva Buntika,ilva.buntika@ventspils.lv+371 29590093.Vairāk informācijas: ŠEIT 

AMATU MĀJA atrodas atjaunotajā 18. gs. celtajā Kurzemes hercogistes senākajā skolas ēkā. Atjaunotajā ēkā apmeklētājiem apskatei tiek piedāvāta mācību klase, kas iekārtota 19. gs. stilā. Iepriekš piesakoties, ir iespējams piedalīties mācību stundā, kas norit 19. gs. tradīcijās.

 • Amatu mājā pirmsskolas un sākumskolas skolēniem tiek piedāvāta muzejpedagoģiskā programma "Būšu muzeja draugs". Ar spēļu un atjautības uzdevumu palīdzību bērni iepazīst muzeja vidi - Senās skolas klasi, amatnieku darbnīcas un izstāžu zāli, muzeja darbiniekus un muzeja specifiku. Lai kļūtu par muzeja draugu, ikvienam nodarbības dalībniekam, risinot uzdevumus grupās, būs jāiemācās noteikumi - ko drīkst un ko nedrīkst darīt muzejā, ja uzdevumi būs atrisināti pareizi, nodarbības nobeigumā ikviens saņems piespraudīti "Muzeja draugs." Programma pieteikta projektā Latvijas Skolas soma.
Pieteikumiem: Marta Tjarve, marta.tjarve@ventspils.lv, +371 26385346.Vairāk informācijas: ŠEIT 

PIEJŪRAS BRĪVDABAS MUZEJS iepazīstina ar Kurzemes piekrastes iedzīvotāju ikdienu, kurā atspoguļo latviešu, lībiešu zemnieku un zvejnieku dzīvi. Aplūko lauku sētām raksturīgās celtnes, tai skaitā vējdzirnavas no Užavas pagasta, dūmnamus, kūpinātavas un tīklu būdas ar sadzīvē raksturīgiem eksponātiem.

Līdz oktobra beigām Piejūras brīvdabas muzejā ir iespēja doties izbraucienā ar šaursliežu lokomotīvi MAZBĀNĪTI, kas reiz savienoja Kurzemes piekrastes ciemus. Mazbānītis piedāvā divās dzelzceļa līnijās: Riņķa līnija - 1,4 km un Kalna līnija -3,0 km garumā. 

Turklāt,  Saulrieta ielā var apmeklēt restaurēto VENTSPILS 46. KARSTA BATERIJAS UGUNS KORIĢĒŠANAS TORNI, kas ir vienīgais šāda veida tornis Baltijas valstīs. Apmeklētājiem ir iespēja izzināt tā vēsturi un izbaudīt brīnišķīgu skatu uz apkārtnes mežiem un Baltijas jūru no tā skatu platformas.

Piejūras brīvdabas muzejā tiek piedāvātas muzejpedagoģiskās programmas:
 • Skopā dzirnavnieka stāsts "Naudā vai graudā". Sākumskolas audzēkņiem nodarbībā pēti kultūrvēsturisko mantojumu - Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja dzirnavas un rijas ēku. Veido izpratni par īpašības vārdu lomu vēsturē, dzīvē, zinātnē un stāstā. Radi savu  Skopā dzirnavnieka stāstu un izspēlē izveidoto stāstu improvizācijas teātrī.
 • Vecā adrese,  jaunā iepazīties ar Piejūras brīvdabas muzeja karti (teritorijas plānu), uzzināt kur var atrast muzeja vai savas skolas adresi. Nodarbībā varēs ielūkoties Ventspils adrešu vēsturē un palīdzēs izprast kā adrese jāraksta uz aploksnes. Nodarbības forma: darbs komandās (4-6 cilv.). Katrai komandai jāatrod konkrētu objektu muzeja teritorijā; izpētīt objektu, aprakstā atrast informāciju par objekta vēsturisko adresi; salikt objekta vēsturisko adresi no dotajiem vārdiem.
 • Gadskārtu ieražu svētki: no Miķeļiem līdz Mārtiņiem Miķeļdienā veidosim gadskārtu apli, lai varētu labāk atcerēties, kādus svētkus latvieši svin. Spēlējot spēles, minot mīklas, mācoties tautasdziesmas un ticējumus, bērni iepazīst latviskās sadzīves un maskošanās tradīcijas rudenī. Līdzi jāņem rupjmaizes klaipiņu, paštaisītas maskas.
 • Spēle "Jūrnieka stāsts - meli vai patiesība" pamatskolas skolēni var iepazīties ar Piejūras brīvdabas muzeja eksponātiem un interesantiem faktiem. Norisināsies, komandu spēle, kuras laikā būs jāsameklē atbildes uz  jautājumiem par Baltijā lielāko laivu kolekciju. Izmantojot, atrastos faktus jāizdomā stāsts tā, lai būtu grūti noteikt, kas ir patiesība un kas ir Jūrnieka meli (par laivām, zvejniekiem, enkuriem, zivīm).
 • Spēle palīdz izprast atšķirības starp jēdzieniem - fakts, viedoklis, meli.
Pieteikumiem: Inga Uhaņa, inga.uhana@ventspils.lv, tālr. +371 29741319.Vairāk informācijas: ŠEIT 

KONCERTZĀLĒ "LATVIJA" - ikvienam tiek piedāvā iespēja izstaigāt ēku gida pavadībā, iepazīstot tuvāk gan skatītājiem ikdienā pieejamās telpas, gan to aizkulises.

Saziņai: tālr. +371 25773303.            Programmā "Latvijas skolas soma" pieejami arī dažādi "Kurzemes filharmonijas" organizētie pasākumi:
 • 28. septembrī plkst. 16.00 koncertzālē "Latvija" viesosies Latvijas Nacionālais teātris ar izrādi pusaudžiem un viņu vecākiem "Divas pasaules". Izrāde piedāvā versiju par to, kas notiek, kad tiek pretnostatītas divas pasaules - rakstnieku izdomāti tēli un viņu autori, grāmata un tīmeklis, pusaudži un vecāki. Vai tās var mierīgi līdzpastāvēt? Vai neizbēgami gaidāma pasauļu sadursme?
 • Savukārt, 19. oktobrī plkst. 13.00 Teātra namā "Jūras vārti" Dirty Deal Teatro vecāko klašu skolēnus aicina uz izrādi "Drama Queen". "Tas ir stāsts par to, kā šis karš mani pārvērta par drāmas karalieni. Kā pārdzīvot bēgļu gaitas, bailes, vientulību, neizdevušos mīlestību un astoņus gadus ilgo attiecību izjukšanu? Izrāde - ceļojums ir balstīta manās bēgļu atmiņās, stāstā, par to kā Rīgā atradu sevi un emocionālajiem līkločiem ceļā līdz tam," stāsta izrādes dramaturģe un galvenās lomas atveidotāja Sofija Meļņikova. Izrāde ukraiņu un krievu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.
Saziņai: SIA „Kurzemes filharmonija"; tālr.: +371 20310469; e - pasts: maruta.eistere@ventspils.lv.

Baltijā modernākais un lielākais digitālais PLANETĀRIJS gaida skolēnu grupas uz interaktīvajām nodarbībām un filmām, kurās varēs iepazīties ar Visumā glabātajiem noslēpumiem.

Vairāk informācijasŠEITSaziņai: tālr. +371 636 22805 vai e-pasts: planetarijs.observatorija@ventspils.lv.

OBSERVATORIJA*, kas atrodas Jaunrades nama jumta izbūvē, ir aprīkota ar augstas kvalitātes teleskopu, ar kura palīdzību dienas laikā tiek veikti Saules novērojumi.*Observatorija darbojas pēc iepriekšēja pieraksta, labvēlīgos laika apstākļos. Ventspils observatorija netiek atvērta apmeklētājiem, ja ir nokrišņi, vēja stiprums pārsniedz 45 km stundā, jeb 12 m sekundē, ir apmācies vai mainīgs mākoņu daudzums. Ventspils planetārija un observatorijas personāls aicina novērtēt laika apstākļus pirms observatorijas apmeklējuma.Ieteicama iepriekšēja biļešu rezervācija:
 • pa tālr.  +37163622805
 • pie Ventspils Jaunrades nama administratora
 • e-pastā: planetarijs.observatorija@ventspils.lv
ŪDENS PIEDZĪVOJUMU PARKS piedāvā skolēniem izbaudīt mākslīgo viļņu baseins, slīdrenes, kalnu upi un citas atrakcijas.

Apmeklējumu iepriekš pieteikt pa tālr. +371 25636777.Vairāk informācijas: ŠEIT 

LEDUS HALLE ir iecienīta sporta un atpūtas vieta. Ikdienā Ledus halles publiskā slidotava noteiktos laikos ir brīvi pieejama ikvienam interesentam. Apmeklētāji var doties slidot gan ar savām slidām, gan tās iznomāt. Tiek piedāvāta arī publiskā slidošana ar hokeju vai disko gaismām. Apmeklējumu iepriekš pieteikt pa tālr. +371 63621998.

Vairāk informācijas: ŠEIT 


PIEDZĪVOJUMU PARKS aicina apmeklēt Baltijā lielāko rodeļa trasi un izklaidēties ap 20 dažādās atrakcijās - bampermašīnas, bamperlaivas, kameršļūkšana, kaķa taka, peintbols, lazertags u.c.

Apmeklējumu iepriekš pieteikt pa tālr. +371 28611333; Lazertags/ peintbols tālr. +371 20046255.Vairāk informācijas: ŠEIT 


GĀLIŅCIEMA SABIEDRISKAIS CENTRS gaidīs jaunajās telpās, kur skolēnu ekskursijām piedāvās vecumam pielāgotas nodarbības:

 • Ekskursija pa Gāliņciema bibliotēku ar Braila darbnīcu un bibliotekāro nodarbību. - (40-60min).
 • Ir iespēja apvienot un papildus apmeklēt arī Herberta Dorbes memoriālo muzeju. - (40min).
 • Citas tematiskās aktivitātes iespējamas atsevišķi vienojoties ar Gāliņciema bibliotēkas bibliotekārēm. - (40min-1h).
  Vairāk informācijas: ŠEIT 

Kinoteātris "KINO RIO" aicina skolēnus izbaudīt filmas ērti iekārtotā kinozālē.

Lūgums, klases ekskursiju grupas pieteikt iepriekš pa tālr. +371 28896677.Vairāk informācijasŠEIT 


MINI ZOO BUKI aicina apskatīt dažādu dzīvnieku sugu un dzimtu pārstāvjus, tos pabarot. Mini ZOO dzīvo 302 dzīvnieki - staltbriedis, dambrieži, kamieļi, alpakas, lamas, ēzeļi, poniji, kazas, āži, auni, aitas, strausi, emu u.c.

Saziņai: e-pasts: vita_buka@inbox.lv, tālr. +371 25120357.Vairāk informācijas: ŠEIT 

Brauciet uz Ventspils briežu dārzu un izbaudiet dzīvnieku klātbūtni dabā!
Ventspils briežu dārzā var redzēt vairāk nekā 150 dzīvniekus - staltbrieži, dambrieži, savvaļas hailenderi, zirgi, sumbri, ponijs, strausi, lamas, alpakas, kazas, aitas, cūkas, truši, vistas, pīles, tītari, zosis, baloži un citi. Daudzveidīgs izklaižu piedāvājums:  supi, kartingi, batuti, laivas, katamarāni, zvēriņu barošana,  safari braucieni, kafejnīca, uz uguns gatavota zupa (pēc pasūtījuma), žāvētas vistiņas (brīvdienās). 
No 01.maija līdz 31.maijam un no 02. septembra līdz 01. novembrim grupas pēc iepriekšēja pieraksta (tālr. + 371 26126126). 

VENTSPILS TRAIN ir pilsētas viesu iecienīts tūrisma transports, kura laikā var apskatīt pilsētas ievērojamākos objektus, vēsturiskās ēkas, krāšņos parkus un laukumus. Vilcieniņš darbojas pēc pieprasījumu.

Saziņai: infogp@inbox.lv; tālr. +371 29262976. 

Oktobrī var pagūt izbraukt ar vienu no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem EKSKURSIJU KUĢĪTI "HERCOGS JĒKABS". 45 minūšu  brauciena laikā iespējams aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu, Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu. Saziņai: tālr. + 371 26353344. 

RADOŠĀ MAIZES LABORATORIJA "RAMALA" piedāvā radošās maizes terapijas nodarbības skolēniem, iekļaujot tajās gan izklaidējoši izglītojošus elementus, gan relaksējošus un terapeitiskus elementus. Klašu nodarbībās galvenais uzsvars likts uz kolektīva saliedētību, savu klasesbiedru iepazīšanu citos apstākļos un pozitīvu emociju gūšanu. Izmantojot neformālās izglītības metodes - mācot caur darbošanos, rādot un stāstot par maizes cepšanu, maiznieka profesiju, iepazīstinot ar dažādiem miltiem, graudiem un citām ar maizi saistītām lietām.

Saziņai: e-pasts: ramala.ventspils@gmail.comtālr. +371 26480162.Vairāk informācijas: ŠEIT 

PASIEKSTES VĒJDZIRNAVAS gaida ikvienu, kurš vēlas izmēģināt samalt graudus ar roku griežamajām dzirnavām. Apskatīt Pasiekstes vējdzirnavas un aptaustīt saglabājušos mehānismus. Izzināt Pasiekstes vējdzirnavu vēsturi un to kā tās tika atjaunotas. Iespējams kā īstiem pavāriem pašu spēkiem izcept picas un vafeles, kuras var baudīt vējdzirnavu mājīgajās telpās.

Saziņai: e-pasts: info@vejdzirnavas.lvtālr. +371 26091142. Vairāk informācijas: ŠEIT

BĒRNU PILSĒTIŅA bērni var izbaudīt vairāk nekā 40 dažāda veida rotaļu iekārtas, kas paredzētas bērniem no mazuļa vecuma līdz pat tīnim. Svētdienās Bērnu pilsētiņā plkst. 11.00 notiek atraktīvi muzikāli pasākumi bērniem. Ieeja bez maksas.

Pārventā darbojas BĒRNU PARKS "FANTĀZIJA", kā košās atrakcijas priecē pilsētas jaunāko paaudzi. Svētdienās Bērnu parkā „Fantāzija" plkst. 15.00 notiek atraktīvi muzikāli pasākumi bērniem. Ieeja bez maksas.

JŪRMALAS PARKS pārsteigs ar Baltijā lielāko enkuru kolekciju, piedāvās kāpelēt un ložņāt pa koka laipām, kā arī iepriecinās ar jaunām rotaļu iekārtām un vingrošanas zonu nesen atjaunotā Džungļu takā. Tajā ir uzstādītas dažādas atrakcijas bērniem, kuras ir izaicinošas gan veiklībā, gan izturībā ikvienā vecumā. Ieeja bez maksas.

PĀRVENTAS MEŽAPARKĀ, tika uzstādītas 8 jaunas rotaļu iekārtas ar kompleksu šķēršļu un rāpšanās tīklu elementu grupu, kas būs paredzētas dažādām bērnu vecuma grupām, sākot no 3 gadiem. Šīs jaunās iekārtas bērniem nodrošinās pilnvērtīgu fizisko, sociālo un kognitīvo spēju attīstību. Ieeja bez maksas.

DIENVIDU MOLS ir iemīļota pastaigu vieta visa gada garumā, kur vērot saulrietus un stiprās vēja brāzmas. Pa ceļam uz bāku apskatāma 4 m augstā skulptūra "Govs Matrozis", zvejas kuģi "Azova" un "Grots", kā arī milzu "Krēsls". Savukārt no 12 m augstā skatu torņa var vērot kuģu ienākšanu ostā.

OSTAS IELAS PROMENĀDĒ paveras brīnišķīgs skats uz Ventu, jūras vārtiem, senajām ostas darbnīcām, iespaidīgo boju kolekciju, eksponēto loču kuģi "Rota" un jaunu vides objektu ar vēstures liecību - 22 m jūras dzelmē atrastajai dzenskrūvei "Cilvēciskais spēks".

STALDZENES STĀVKRASTS - izceļas ar savu neskartās dabas unikalitāti, ko iespējams apskatīt no skatu platformas vai izmantojot apgaismoto koka celiņu laipu ar lēzenu pieeju pie jūras.

BŪŠNIEKU EZERA DABAS TAKA ir īpaši iecienīta aktīva dzīvesveida cienītāju vidū. Turpat, mierpilnu atpūtu ar skatu uz ezera panorāmu var baudīt no skatu platformas, kas pa gājēju laipu iestiepjas ezerā.Uz drīzu tikšanos Ventspilī!