Aicina baudīt Latvijas un Ziemeļlietuvas dabas taku burvību

31.05.2019 - 16:31
Godinot dabas un pastaigu cienītājus, šopavasar izdots Kurzemes plānošanas reģiona sagatavotais dabas taku ceļvedis, kas vienkopus ietver informāciju par vairāk nekā 80 Kurzemes un Ziemeļlietuvas dabas takām.
Aicina baudīt Latvijas un Ziemeļlietuvas dabas taku burvību
Izstrādātajā ceļvedī "Dabas takas" atrodama informācija arī par Ventspils pilsētā esošo Jūrmalas parku, Būšnieka ezera dabas taku, novada Usmas Elkraga dabas taku un Puzes pagasta Vasenieku purva taku. Vienlaikus popularizējot aktīvo dzīvesveidu un dabas takas, kuras atrodas Kurzemes teritorijā, šobrīd uzsākta akcija #takoKurzemē.

Jaunizveidotais ceļvedis būs noderīgs jebkuram, kas vēlas izbaudīt nesteidzīgas pastaigas dabā un iepazīt Kurzemes un Lietuvas pierobežas dabas bagātības - jūru, kāpas, ezerus, upes, mežus, pļavas, purvus un tajos sastopamos augus un dzīvniekus.  

Ceļvedis sniedz informāciju par 82 dabas takām. Neskaitot 1200 kilometrus garo Jūrtaku, kas stiepjas gar Baltijas jūras krastu no Latvijas-Lietuvas robežas līdz pat Tallinai, ceļvedī iekļauto dabas taku kopējais garums ir 380 kilometri, tajā skaitā 270 kilometri Kurzemē un 110 kilometri Ziemeļlietuvā. Vienas takas garums ir vidēji četri kilometri, kas nesteidzīgā solī aizņems aptuveni stundu.  

Taku grūtības pakāpe novērtēta vairākos līmeņos, ar vienu zvaigznīti norādot vieglākās grūtības pakāpes dabas takas, kas piemērotas arī bērniem un senioriem. 34 no ceļvedī iekļautajām dabas takām ir pilnībā vai daļēji pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, neredzīgajiem, senioriem un ģimenēm, kas ceļo ar bērnu ratiņiem. Šīs takas ceļvedī izceltas ar zaļu krāsu. Lai iegūtu plašāku informāciju par konkrēto dabas taku, ceļotāji aicināti izmantot QR kodu. Noskenējot kodu ar jebkuru QR kodu lasīšanas aplikāciju telefonā, tas ātri un ērti aizvedīs uz saiti, kur pieejams takas fails un video ar takas maršrutu, apkārtni un foto. QR kodu formāts ir pieejams ikvienam viedtālruņa lietotājam un būs sevišķi noderīgs cilvēkiem ar redzes traucējumiem, lai iegūtu informāciju par dabas takām.   

Izstrādātajā ceļvedī "Dabas takas" atrodama plaša informācija arī par Ventspils pilsētā esošo Jūrmalas parku, Būšnieka ezera dabas taku, novada Usmas Elkraga dabas taku un Puzes pagasta Vasenieku purva taku.   

"Dabas takas" ceļvedis atrodams Ventspils pilsētas Tūrisma informācijas centrā, Dārzu ielā 6, kā arī visos Kurzemes novadu tūrisma informācijas centros un tiešsaistē ŠEIT

No 20. maija, Kurzemes plānošanas reģions uzsāk akciju aktīvākam dzīvesveidam #takoKurzemē. Akcijas laikā ikviens tiek aicināts visus ceļotājus iet Kurzemes takās un dalīties ar savām bildēm un iespaidiem "Facebook" un "Instagram", izmantojot mirkļbirku "#takoKurzemē". Akcija ilgs visu vasaru un reizi nedēļā tiks izraudzīts kāds, kas saņems īpašu balvu, proti, somu ar dažādu ceļojumos noderīgu inventāru. Ceļotāji ir aicināti takot arī Lietuvas takās, šajā gadījumā izmantojot mirkļbirku "#takaisperLietuvą".  

Balvu ieguvēji katru nedēļu tiks izziņoti Kurzemes plānošanas reģiona Facebook profilā un mājaslapā www.kurzemesregions.lv, daloties ar uzvarētāja bildēm. 

Izbaudiet aktīvu atpūtu dabā un iemīliet pastaigas pa Kurzemes takām! Un neaizmirstiet - dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!