Līgosim kopā Ventspilī!

17.06.2019 - 15:40
Jestri pavadīsim Līgo vakaru un sagaidīsim Dzirnavu laukumā, Reņķa dārzā un Jūrkalnē!
Līgosim kopā Ventspilī!
21.jūnijā, plkst. 19.00 Ventspils Dzirnavu laukumā tiks ieskandināti vasaras saulgrieži pasākumā "Zāļu diena".
Dzirnavu Laukumā uz tradicionālo Zāļu dienas pasākumu ikviens līgotājs būs gaidīts ar ziedu vainagiem un Jāņu zālēm. Saulgriežu svētkos dziedāsim kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopu „Vēlava", dziesmu ansambli "Ventiņ", kā arī visskaistākās dejas izdejos deju ansambļa "Liedags" tautas deju kolektīvi kopā ar senioru deju kopu "Brīzīte" un Vārves pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvu "Vāruve".

Plkst. 20.00 aicinām visus uz Ā.Alunāna pirmo latviešu opereti jeb dziesmu spēli "Mucenieks un Muceniece", ko Cēsu teātris iestudējis režisores Edītes Siļķēnas vadībā, izmantojot Raimonda Paula sarakstīto mūziku šai izrādei. "Mucenieks un Muceniece" dinamiskā, laikmetīgā veidā ar kustību, dziesmu un daudzveidīgu izrādes elementu spēli piešķir jaunu skatījumu uz latviešu dramaturģijas klasiku. Lai arī Ā. Alunāns lugu rakstījis pavisam nelielam aktieru ansamblim, Cēsu teātra izrādē uz skatuves redzēsiet gandrīz 30 cilvēkus, kuri oriģinālā veidā iejutīsies "dzīvo dekorāciju" lomās. Skanēs mūzika, dziesmas, būs dejas, bet pāri visam meistarīgi savītais sižeta risinājums ar dzirkstošiem jokiem, kas nav zaudējuši savu aktualitāti arī šobrīd. Mūzika izrādē tiek spēlēta "dzīvajā", ar sintezatoru darbojas dziesmu aranžētājs Juris Krūze, veidojot katrai izrādei raksturīgo muzikālo papildinājumu un paspilgtinājumu.
Pēc dziesmu spēles no plkst. 22.00 sekos danči zaļumballē līdz rīta gaismai, kur Ģirts Alsters ar grupu balles apmeklētājam sniegs pozitīvu latviešu mūzikas devu Jāņu nakts noskaņās! Par Jāņu gaisotni rūpēsies arī Dj Mario un Dj Janch.

Jūrkalnē desmito reizi gada garākajā dienā un īsākajā naktī svinēs košākos latviešu gadskārtu svētkus - vasaras saulgriežus.
21. jūnijā pasākuma apmeklētāji tiek gaidīti no plkst. 20.00, lai kopā piedzīvotu saulgriežu nakts burvību. Svinēsim līdz saullēktam, jo senie latvieši ticēja, ka tumsā vairojas ļaunie spēki, bet gaismā ‒ labie, tāpēc gaismas pavediens nedrīkst pārtrūkt.Saulei norietot, no stāvkrasta jūrā tiek ripināts ugunsrats, bet pusnaktī savu griezienu uzsāk ugunsdzirnavas. Gaidāma folkloras kopu sadziedāšanās, nakts danči un citas saulgriežu tradīcijas un rituāli.Muzicēs "Jauno Jāņu Orķestris", "Stiprās sievas" un "Ogas", kapela "Strops" un folkloras kopa "Suitu dūdenieki", kā arī Ventspils novada etnogrāfiskais ansamblis "Maģie suiti" un folkloras kopas "Kāndla", "Sītava", "Pūnika", "PIlltīn" un "Urdava".