Lai lustīgs Līgo Talsu pusē!

18.06.2019 - 11:13
Dažāda pieredze un aktivitātes arī Talsu novadā, pateicoties gaidītākajiem vasaras svētkiem. Iespēja apgūt siera siešanu, vainadziņu pīšanu vai piedzīvot latviskām tradīcijām piepildītu Līgo nakti. Tas viss šeit pat blakus – atliek izvēlēties, kurp doties.
Lai lustīgs Līgo Talsu pusē!
"Kur nu vairs nedēļu! Šodien ir pirmdiena. Otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien - piecas dienas! Svētdien ir Zāļu diena, tad būs jālīgo." (Rūdolfs Blaumanis "Skroderdienas Silmačos")

Ceturtdien, 20.jūnijā

  • Jau ceturtdien, 20.jūnijā sāksies svētku ieskandināšana Talsos.  Tiguļkalna ozolu aplīpulksten 20.00 Vasaras saulgrieži kopā ar folkloras kopu „Talsi" būs latviskās tradīcijas, ugunskurs, dziesmas un rotaļas. Līdzi obligāti jāpaņem labs noskaņojums.
Kur: Tiguļkalns, Talsi, Talsu novads
Kontakti: 29488242

Piektdien, 21. jūnijā

  • "Jāņkalnu" lauku sētā 21. jūnijā pulksten 21.00 visi aicināti svinēt vasaras saulstāvju svētkus, un 23.jūnijā ar senču dievību godināšanu, uguns rituāliem un gājienu kā arī citām latviskām tradīcijām, notiks īsta Jāņu svinēšana. Šeit pat par lustīgām dejām parūpēsies folkloras kopa "Trejteka" un kapela "Kramiņi".
Kur: Jāņkalni, Linejciems, Lībagu pagasts, Talsu novads
Kontakti: 26096415, Aiva

Sestdien, 22. jūnijā

  • Kas gan ir Jāņi bez siera? Tieši tā, tas pats, kas jāņubērns bez vainadziņa. Tieši šīs gudrības būs iespējams uzzināt Lībagu tautas nama ielīgošanas pasākuma radošajā darbnīca „Sieru, sieru, Jāņa māte!"pulksten 12.00  Lībagu tautas namā.
Kur: Lībagu BLPC, Dižstende, Lībagu pagasts, Talsu novads
Kontakti: 27234043 Sandra Leja, sandra.leja@talsi.lv

  • Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos"  skatīšanās ir katra latvieša darāmo darbu sarakstā tieši pirms Jāņiem. Pulksten 19.00 Sauleskalna estrādē - Intara Rešetina režijā Antonijas un Dūdara, Elīnas un Alekša mīlestību, kā arī Kārlēna, Ieviņas un Rūda delverības izdzīvos  spoža aktieru plejāde, lielākoties no Dailes teātra - Ģirts Ķesteris, Lauris Subatnieks, Vita Vārpiņa, Sarmīte Rubule u.c.
Kur: Sauleskalna estrādē, Jaunatnes iela 1A, Talsi, Talsu novads
Kontakti: 29488242
Biļetes: no 8 - 15eur

Svētdien, 23. jūnijā

  • Jau dienvidū, svētkus sāks svinēt Sabilē, Līgo dienas koncertā „Jānīšam vārtus vēru",pulksten 12.00 Laukumā pie pasta ēkas. Uzstāsies dažādi dejotāju un dziedātāju kolektīvi, kas atraktīvi un jestri katru no apmeklētājiem iesildīs gada īsākās nakts pavadīšanai.
Kur: Laukumā pie pasta ēkas, Ventspils iela 17A, Sabile, Talsu novads
Kontakti: 27841827, Sabiles tūrisma informācijas centrs

  • Izbaudīt mazciema burvību ar teatralizētu uzvedumu, sadziedāšanos un sadejošanos pasākumā  "Līgo vakara notikums" un pēc tam lēkt atraktīvās dejās Jāņu nakts zaļumballē ar skanīgākajiem radio hītiem, pulksten 17.00 Anču birzī, Vandzenes pagastā, Talsu novadā. Ieeja bezmaksas, Jāņu gardumi, lai rītu sagaidītu jāņem līdz pašam.
Kur: Anču birzs, Vandzene, Vandzenes pagasts, Talsu novads
Kontakti: 26162278 Dace, dace.jankevica@talsi.lv

  • Ja tomēr gribas Jāņus svinēt pilsētvidē, bet Krastmalas burzma šķiet par lielu, tad pavisam omulīgi varētu pavadīt Līgo vakaru kopā ar grupu „Rumbas kvartets" un DJ, no pulksten 20.00 Talsu tautas nama Radošajā sētā.
Kur: Lielā iela 19/21, Talsi, Talsu novads
Kontakti: 29488242

  • Līgo "Rezidencē Kurzeme" no pulksten 20.00 vakarā gaidīs lielus un mazus līgot gribētājus izdziedāties un izdancoties no sirds patikas, un iesaistīties dažādās līgo aktivitātēs: ugunskura iekuršanā, saulītes pavadīšanā, rotaļas, zīlēšana. Būs arī pirtiņa un Līgo svētku vakariņas. Dalība pasākumā obligāti iepriekš jāpiesaka un dalības maksa ir 20 EUR no liela līgotāja un 10 EUR no mazā līgotāja (7-13gadi). Uz vietas iespējams nakšņot viesnīcā vai teltīs.
Kur Reņģes, Strazdes pagasts, Talsu novads
Kontakti: 27506721, 26955604

  • Atjaunotajā Dupurkalna estrādē, Valdemārpilī līgo svētku noskaņas katram līgotājam sniegs amatierteātra "Atspulgs" un vokālais ansamblis "Kaprīze", bet par jautrību nakts zaļumballē, rūpēsies grupa "Nakts Ziņas". To visu piedzīvot varēs no pulksten 20.00.
Kur: Dupurkalna estrāde, Valdemārpils, Talsu novads
Kontakti: 25437222, Sigita

Informāciju sagatavoja:
Arta Jakobsone
Talsu tūrisma informācijas centrs