Tūristu vilcieniņā "Ventspils Train" tagad dzirdams audiogids

18.07.2019 - 17:51
Pērnā gada nogalē Ventspils pilsētas dome izsludināja tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu projektu līdzfinansēšanas konkursa otro kārtu, kurā uzņēmējiem tika sniegta iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu līdz EUR 5000 kādā no konkursā atbalstāmajām aktivitātēm. Izmantojot pašvaldības atbalstu jau otro reizi, tūristu vilcieniņam "Ventspils Train" tapis audiogids, kas braucējiem stāsta par Ventspili piecās valodās.
Tūristu vilcieniņā "Ventspils Train" tagad dzirdams audiogids
Pērn pirmajā kārtā uzņēmums SIA "GP Trading" par ekskursiju vilcieniņa "Ventspils Train" izveidi un darbības nodrošināšanu saņēma pilnu līdzfinansējuma apjomu, proti EUR 5000, otrajā kārtā uzņēmējs pretendēja uz līdzfinansējumu audiogida izveidei, saņemot daļēju atbalstu 4 761.78 EUR apmērā.   

Izmantojot Ventspils pilsētas domes sniegto atbalstu, tūristu vilcieniņā tapis audiogids, kas pilsētas viesiem atklāj interesantus stāstus latviešu, krievu, angļu, lietuviešu un vācu valodā. Braucējiem audiogids pieejams ventspilstrain.lv mājas lapā un brauciena laikā katram interesentam, izmantojot tālruni un vilcieniņā esošo bezmaksas WiFi, ir iespēja izvēlēties vēlamo valodu un uzzināt stāstu gan par seno Ventspili, gan interesantu informāciju par vilcieniņa maršruta laikā redzamajiem apskates objektiem.   

Audiogida ierunātais teksts tapis pateicoties vēsturniecei Ingrīdai Strumfai, pilsētas gidēm - Ivetai Rīvānei un Daigai Dūmai, gala rezultātu saskaņojot ar Ventspils Tūrisma informācijas centru (TIC). Savukārt audiogida tehniskajai izstrādei un ierakstam tika izvēlēta sadarbība ar vietējo un pieredzes bagāto uzņēmumu SIA "Runcis Rudais", kas teksta tulkošanai piesaistīja profesionālus tulkus, bet teksta ierunāšanai aktierus, tostarp latviešu valodai Ventspilī iecienīto aktieri Gunti Skastiņu.   

Brauciena laikā uz vagoniņos uzstādītajiem ekrāniem audiotekstā dzirdamā informācija papildināta ar mūsdienu un vēsturiskajām fotogrāfijām gan no Ventspils muzeja, gan TIC arhīva. Lai brauciena dalībniekiem katram savā valodā būtu iespēja klausīties audiogidu, braucējiem tiek piedāvātas austiņas, tikmēr tūristu grupām audiogidu izvēlētajā valodā būs iespēja klausīties pa skaļruņiem.   

Ekskursijas ilgums ir teju 40 minūtes un biļetes braucienam iespējams iegādāties Tirgus un Ostas ielas krustojumā, ekskursijas kuģīša "Hercogs Jēkabs" kasē. Vilcieniņš kursē katru dienu apaļās stundās - plkst.11,12,13,14,15,16,17 un 18. Biļešu cenas pieaugušajiem - 5 EUR, ģimenes biļete - vecāki ar/līdz 3 bērniem - 12 EUR, bērniem līdz 4 gadu vecumam - bez maksas, bērniem līdz 14 gadu vecumam - 3 EUR. Braucienam, pa tālruni +371 29262976, iespējams pieteikt arī tūristu grupu braucienus, vilcieniņam ir divi pasažieru vagoni ar 40 sēdvietām. Tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu projektu līdzfinansēšanas konkursa mērķis ir sekmēt tūrisma un ar to saistīto nozaru uzņēmumu sniegto pakalpojumu vai saražotās produkcijas kvalitātes uzlabošanu, attīstot Ventspils pilsētu ar daudzveidīgu un plašu atpūtas, ēdināšanas, kultūras, izglītības un veselības pakalpojumu piedāvājumu Latvijas un ārvalstu tūrismam.