Festivāls VENTSPILS GROOVE 2019

14.08.2019 - 17:00
No 12. līdz 17. augustam Ventspils Mūzikas vidusskola un SIA "Kurzemes Filharmonija" rīkos XIV Mūsdienu ritma mūzikas festivālu – meistarklases VENTSPILS GROOVE 2019
Festivāls VENTSPILS GROOVE 2019
Festivāls VENTSPILS GROOVE gadu gaitā ir kļuvis par satikšanās un radošās apmaiņas vietu, kurā saplūst starptautiskas profesionālu mūziķu komandas kolektīvā pieredze ar Latvijas jauno mūziķu degsmi un talantiem. Meistarklasēs pedagogi un studenti apmainās ar muzikālām idejām, savstarpēji bagātinoties un veidojot jaunu pieredzi. Festivāla koncerti, savā stilu dažādībā, bagātina Ventspils kultūras dzīvi - vienu nedēļu tiek piedāvāta iespēja baudīt augstvērtīgus džeza un ritma mūzikas koncertus. Stilu amplitūda ir plaša un mainās ik gadu - Ventspilī skan džezs, notiek eksperimenti ar elektroniku, skan intelektuāla popmūzika, funk, rock. Stilistiski mākslinieki netiek ierobežoti. 

Austriešu trompetists Gerhards Ornigs par dalību VENTSPILS GROOVE: "VENTSPILS GROOVE ir mūzikas, degsmes, sadarbības pilna nedēļa. Atmosfēra ir vienkārši lieliska. Četrus gadus esmu varējis būt šajā multilingvālā vidē un katru reizi esmu bijis pārsteigts par lieliskiem rezultātiem, kādus spēj sasniegt meistarklašu motivētie un aktīvie studenti. Tas nebūtu iespējams bez starptautiskās pasniedzēju komandas, organizētāju un atbalstītāju lielā darba. Esmu laimīgs, ka drīkstēšu arī šogad strādāt ar studentiem un uzstāties un nepacietīgi gaidu vēl vienu nedēļu būt Ventspilī, Latvijā. Gatavojos strādāt ar Latvijas lieliskajiem jauniešiem, gaidu tikšanos ar jauniem talantiem".  

Somu pianists Tuomo Uusitalo: "Esmu guvis ir ļoti pozitīvu pieredzi festivālā VENTSPILS GROOVE. Pasniedzēju komanda profesionāla, dienas kārtība labi organizēta, studenti ir motivēti un aktīvi. Ar nepacietību gaidu 2019. gada festivālu, kurā piedzīvot enerģijas pilnu nedēļu".  

Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē audzēkņi strādā ar sava instrumenta pedagogiem, smeļoties iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos, katrs ansamblis divu pasniedzēju atbalstīts iestudē programmu - kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei. Audzēkņu iestudētie skaņdarbi tiek spēlēti speciāli rīkotā koncertā uz lielās skatuves festivāla noslēgumā dienā, pirms lielā Galā koncerta.  

Koncerti tiek plānoti sākot ar otrdienu - katru vakaru klausītājiem tiek piedāvāta cita programma. Spontanitāte, improvizācija, jaunatklājumi un radošums mākslinieku  sadarbībā, audzēkņu iesaiste šajos procesos ir šī festivāla patiesā vērtība un ilggadējas veiksmes pamats - ik gadu vērojama iesaistīto cilvēku talantu sinerģija. Spilgts piemērs - iepriekšējo gadu pasniedzēji Eran Har Even (Izraēla/Nīderlande)  un Stephene Escomes (Francija) iepazinušies festivālā Ventspils Groove, vēlāk izveidoja kopīgu projektu un devās vairākās tūrēs Francijā un Nīderlandē. Erans tagad ir biežs viesis Liepājas Mūzikas vidusskolā, kurā pasniedz meistarklases Jāņa Īvuškāna aicināts - abi satikās Ventspilī, festivālā Ventspils Groove. Ventspils Groove kļuvis par mūzikas laboratoriju, kurā dzimst jaunas mūzikas ierosmes - mūsuprāt tas ir labākais rezultāts, ko kāds festivāls var panākt.  

VENTSPILS GROOVE 2019 meistarklašu vadītāji:  

Gerhard Ornig (Austrija) - trompetists, komponists un aranžētājs;
Tuomo Uusitalo (Somija)- pianists, komponists, aranžētājs, pedagogs;
Raul Sööt (Igaunija) - saksofonists, aktīvs aranžētājs un izpildītājmākslinieks;
Inga Bērziņa (Latvija) - džeza dziedātāja;
Tanel Ruben (Igaunija) - sitaminstrumentālists; Sami Linna ( Somija) - ģitārists, komponists;
Susanna Veldi (Igaunija) - dziedātāja;
Heikko Remmel (Igaunija)  - basģitārists;
Renārs Lācis - Ventspils Bigbenda vadītājs;
Maija Lāce - Ventspils Junioru bigbenda vadītāja.  

VENTSPILS GROOVE 2019 koncerti - Ventspils Mūzikas vidusskolas Mazā zāle:  
13. augustā 19:00 Atklāšanas koncerts | Grupa "Lupa" / VMV ansamblis "Del Seagull" - Atklāsim mūzikas festivālu un meistarklases VENTSPILS GROOVE 2019 ar fantastisku koncertu, kurā dzirdēsiet grupu "Lupa", kas spēlē improvizētu instrumentālu mūziku izmantojot akustiskos, elektriskos un elektroniskos instrumentus un Ventspils Mūzikas vidusskolas basģitāras pedagoga un viena no Latvijas populārākajiem mūziķiem - Toma Poiša 3.kursa ansambli - "Del Seagull".  
14. augustā 19:00 Ventspils Groove 2019 | VMV absolventi / Sanija Bondara kvartets - Mūzikas festivāla un meistarklašu VENTSPILS GROOVE 2019 2.koncerts, kurā dzirdēsiet Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventu ansambli un  Ventspils Mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu spēles pedagoga Sanija Bondara kvartetu.  
15. augustā 19:00 Ventspils Groove 2019 | Atis Andersons Trio / 5 Man Band - Mūzikas festivāla un meistarklašu VENTSPILS GROOVE 2019 3.koncerts, kurā dzirdēsiet Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu ansambļus - pianista Ata Andersona "Atis Andersons Trio" un Ģirta Celmiņa "5 Man Band".  
16. augustā 19:00 Ventspils Groove 2019 | Susanna Aleksandra / Gunārs Gaumigs - Mūzikas festivāla un meistarklašu VENTSPILS GROOVE 2019 4.koncerta mākslinieki ir VENTSPILS GROOVE 2019 meistarklašu vadītāja - Susanna Aleksandra ar pavadošo grupu un Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēknis - Gunārs Gaumigs.  
17. augustā 15:00 Ventspils Groove 2019 | Meistarklašu dalībnieku koncerts - Koncertēs visi mūzikas festivāla dalībnieki.  
17. augustā 19:00 Ventspils Groove 2019 | Galā koncerts / Ventspils Bigbends - Koncertēs Ventspils Bigbends Renāra Lāča vadībā kopā ar visiem mūzikas festivāla VENTSPILS GROOVE 2019 meistarklašu vadītājiem.