Piektdienas vakara pastaiga

27.08.2019 - 10:56
Ar daudzveidīgiem pasākumiem 30.augustā vienpadsmit vietās Ventspils pilsētā - laukumos, skvēros un ielās, notiks vasaras Piektdienas vakara pastaiga "Citā gaismā". Šajā vakara pastaigā dosimies pievēršot uzmanību labi zināmām un pavisam jaunām vietām, lietām, maršrutiem, vērtībām. Atklāt no jauna, uzzināt aizmirsto, ieraudzīt citā gaismā, bet pāri visam baudīt satikšanās prieku, piedalīšanās saviļņojumu un priecāties par kopā pavadīto laiku.
Piektdienas vakara pastaiga
Jau tradicionāli divas reizes gadā, pavasarī un vasaras beigās ventspilnieki piektdienas vakaru pavada izstaigājot savas pilsētas iecienītākās vietas, satiekoties, baudot kultūru un piedaloties tā vakara notikumos. Šoreiz vakara pastaigas galvenā tēma ir "Citā gaismā".

Gaisma spēj izcelt, pārveidot un slēpt. Vai tā ir gaisma no nelielas spuldzītes, naksnīgām debesīm vai foto zibspuldzes zibsnis - gaisma vilina. Programmai ir izvēlēti koncerti, darbnīcas, mākslinieki, šovi, kas var parādīt kā ar skaņu, gaismu un saturu mainās vietas noskaņa. Saturs neierastā izpildījumā var mainīt priekšstatus par labi zināmo, Rahmaņinovu var izpildīt arī džeza stilā, mūziku var radīt uz veļas dēļa, gaisma var izmainīt pilsētu.

Šajā pastaigā Lielajā laukumā iespēja baudīt mūziku, laukuma plašumu, harmoniju un augusta debesis, kur pie jaunās koncertzāles "Latvija" programmā "Mūzika vakara gaismā" piedāvāta klasika un mūsdienu estrāde džeza stilā ar Rūtu Dūdumu (vokāls) un viņas pavadošo sastāvu. Pēc tam iespēju ielūkoties Pasaules mūzikas žanrā sniegs ritma apvienību „Pulsa efekts", azerbaidžāņu izcelsmes latviešu dziedātāja Leila Alijeva un flautiste Ieva Rūtentāle.

Jaunpilsētas laukumā varēsim atmodināt skaņu sevī un vērot labi zināmo vidi sev apkārt pavisam neierastā noskaņā, nakts gaismās un gongu skaņās! Doties izstaigāt "Artistic" mākslinieku veidotās gaismas arkas, kas izkārtotas kā aleja caur kuru var iziet un baudīt gaismas un mūzikas saspēli, vērot kā ar lāzera gaismas palīdzību "Saules laviņas" iegūs citas nokrāsas un uz vienu vakaru kļūs par neierastu gaismas objektu.

Tikties pie Gļeba Panteļejeva veidotās strūklakas "Lietussargs'' uz "Foto peldi" šajā vakarā aicinās Ventspils fotoklubs "KAKTUSS", lai neparastā gaisotnē piedāvātu iemūžināt mirkļus brīvdabas fotostūrīti, kā satikšanos, ļaujoties neparasti improvizētai peldei un mirklim gaismu burvībā, paskatoties uz sevi caur aizrasotu objektīvu.
Tur pat blakus "Laikrakstu alejā", kā senos laikos, ielūkojoties greizajos spoguļos, ieraudzīsim sevi citā gaismā un citā tēlā. Īpaši piemeklētā mūzika un Laikrakstu alejas dekorācijas aicināt aicinās pavadīt laiku vērojot naksnīgo pilsētu, sevi un ļaudis sev blakus.

Dzirnavu laukums kļūs par pasauli kājām gaisā visa vecuma bērniem. Iespēja ieraudzīt un izzināt, pamainīt skatu uz dzīvi varēs paskatoties "Kurzemes democentra" ačgārnajās brillēs. Kopā ar "Aspired" no pavisam sadzīviskiem priekšmetiem varēs izgatavot brīnumainas lietas - mutes ermoņikas, sev tumsā spīdošu plastilīna radinieku Spīdīgo mošķīti un Zobu birsti-pašgājēju. Uzzināt daudz jauna par fiziku varēs piedaloties tehniski radošajā darbnīcā "Katapulta". Ne mazāk radošajiem pirkstiņiem un prātiem "Bērnu bibliotēka" piedāvās darbnīcu, kurā no mūzikas diskiem un sadzīves priekšmetiem pagatavot rotaļlietu aktierus savam leļļu teātrim. Pašiem mazākajiem, vecumā no pusgadiņa, būs iespēja kopā ar Rebeku Busuli izmēģināt un apgūt interesantu un attīstošu mūzikas nodarbību, vai pavadīt laiku spēļu laukumā. Savukārt, līdz pat plkst. 23:00 atrakcija Orbitron iepriecinās ikvienu, kurš sapņo vai agrāk bērnībā sapņojis lidot kosmosā.

Bērnus uz mirkli "Būt par pieaugušo" aicinās Ganību iela, kur šajā vakarā būs iespēja izbraukt ar velokartiem pa centrālo pilsētas ielu tāpat kā tētim vai mammai. Ganību ielas posmā no Platās ielas līdz Jūras ielai tiks izveidota velokartu trase ar visu kā pilsētas ielās pieņemts - ar gājēju pārejām, ar apstāšanos pie STOP zīmes, ar noteikumu ievērošanu.

Rātslaukums izskanēs un izgaismosies (ne) parasti. Ar video projekcijām uz ēkām un kokiem mainīsim laukuma noskaņu. Izbaudīsim cik ļoti skaņa un mūzikas stils var ietekmēt apkārt esošo vides sajūtu. Iznāksim piektdienas vakara gaismā kopā ar mūzikas komponistu, ģitāristu, producentu, video mākslinieku un mūzikas skolotāju Stefano Barone no Itālijas. Ieklausīsimies Evijas Vēberes solo albumā "Sirdsbūt", kurā ar dažādām elektroniskām un akustiskām skaņām rodas te sapņainas, te trauksmainas kompozīcijas. Baudīsim latviešu mūziķa Andra Indāna eksperimentālās un elektroniskās mūzikas projekta "Gas of Latvia" jaunāko veikumu "Nutcracker".

Tirgus laukums šajā naktī taps par galveno ballēšanās vietu. Tur disko spēlēs profesionāls vijolnieks, bet zaļumballes mūzika skanēs uz veļas dēļa. Ja gribēsi paēst, tad īstā vieta būs šeit! Ar plašu piedāvājumu, kārumiem, kafejnīcām un krodziņiem izgaismosim tirgus burvību. Tirgus plača saimnieka pirkšanas-pārdošanas stāsti un anekdotes, konkursi un jautrība. Par "Diskotēku agrajiem putniem" parūpēsies DJ Carlo. Līdz pusnaktij danči folk/rock stilā kopā ar grupu "Rahu the Fool". Muzikālās resgaļu bandas mūzika nāk no 20. gadsimta pirmās puses - tautas mūzika, blūzs, džezs, jūrnieku un karavīru dziesmas, arī šlāgeris tā visklasiskākajā izpratnē.

Kā jau ierasts, arī citviet pilsētā būs iespēja baudīt kultūras programmu, aktivitātes un lielisku piektdienas vakara noskaņu, par kuru šajā vakarā parūpēsies Ventspils tūrisma informācijas centrs, kas paskatīties uz savu pilsētu tūrista acīm aicinās Kuldīgas un Lielās ielas krustojumāZaļā namiņa pagalmā norisināsies "Lampu tirgus 3", muzicēs Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunieši un par karstu atmosfēru līdz pat plkst. 03:00 rūpēsies vinila DJ SIRAM. Amatnieku tirdziņš, dzīvā mūzika, radošās darbnīcās, iespēja doties "Brīnumballītē"  un vakara noslēgumā plkst. 22:00 brīvdabas kino - filma "Meklējot Mr. Kauliņu", to piedāvās Saules kvartāls.