Gleznošanas studijas “Konsuelo” izstāde galerijā “Žagata”

04.10.2019 - 13:36
Līdz pat oktobra beigām galerijā "Žagata" skatāma neformālās Ventspils gleznošanas studijas "Konsuelo" darbu izstāde. Izstādē piedalās 10 studijas dalībnieces ar 25 gleznām. Studija darbojas jau teju 20 gadus, apvienojot dažāda vecuma un dažādas profesijas daiļā dzimuma pārstāves.
Gleznošanas studijas “Konsuelo” izstāde galerijā “Žagata”
Šobrīd studijā aktīvu gleznošanas praksi, vadītājas - mākslinieces Allas Goļakovas pavadībā, piekopj 15 dalībnieces, kuras pēc darba labprāt nododas sava talanta izpausmei un glezno. Studijas radītās gleznas, atspoguļo lirisku mieru - gleznās attēlota klusā daba, dabas skati un ziedi.

Interesanti, ka studijas vadītāja Alla Goļakova ir pensionāre - māksliniece, kura visu savu apzinīgo darba mūžu veltījusi citai profesijai, pienākot pensijas vecumam spējusi atgriezties pie sava iemīļotā talanta izkopšanas, sākumā gleznošanas stundas pasniedzot bērniem. Pašreizējā studija izveidojusies no bērnu līdzi atnākušajiem vecākiem un vecvecākiem, kuri šo amata prasmi vēlējušies turpināt, kad bērni no gleznošanas stundām aizgājuši.

Vārds "Konsuelo" no spāņu valodas nozīmē mierinājums, kas domāts, kā mierinājums pēc smagas darba dienas, vai mājas darbiem.

Izstāde skatāma līdz 1.novembrim galerijā "Žagata", Pils ielā 17, Ventspilī.