#NaktsGids Grobiņā!

13.10.2019 - 23:39
#NaktsGids ekskursija Jums ļaus atklāt stāstus, nostāstus, teikas un leģendas par Grobiņu un tās vēsturi ar mistikas apvītiem stāstiem tumsas aizsegā.
#NaktsGids Grobiņā!

Rudens sezonā ātri iestājas tumšais laiks un liekas, ka pastaigas ar gidu, lai iepazītu apkārtni nav tas piemērotākais. Tomēr pārvēršot šo stāstu un piesātinot to ar vēsturiskām leģendām un ļaužu apvītiem nostāstiem, neskaidriem notikumiem un seno teiku lasījumiem tumsa tikai pastiprina ekskursijas burvību un izzināšanas prieku.

 

Nakts pastaiga ilgs vienu stundu, kur interesentiem iespējams izzināt vēstures lapaspuses no Grobiņas senvēstures līdz pat mūsdienām. Ekskursija sākas pie Grobiņas viduslaiku pils, kur iespējams ielūkoties pils tapšanā, izzināt pazemju eju un velvju stāstus, iespējams saklausīt meiteņu raudas, kas nāk no pils apakšzemju pagrabiem. Sadzirdēt hercoga Jēkaba vēstuļu rindas, ko viņš rakstījis laikā, kad uzturējies Grobiņas pilī.

 

Tālāk dodoties gar pils mūriem uz Grobiņas pilskalnu (Skābaržkalnu) iespējams izzināt stāstus par Baltu cilti - Kuršiem, kas bijuši vareni jūras braucēji. Stāsts tālāk jūs aizvedīs pie Skandināvu ieceļotājiem, kas šeit uz dzīvi apmetušies un rast sev atbildes uz jautājumiem par Vikingiem. Ekskursijas laikā ar pārceltuvi ik vienam būs iespēja šķērsot Ālandes upi, izdzirdot atklājumus par upes seno ceļu uz Baltijas jūru. Starp Skābaržu zariem pastaiga jūs pievedīs pie senā Prūšu ceļa. Ejot pa ielas bruģi ik vienam būs iespēja izzināt nostāstus un teikas par Bārtas tautas tērpu.

 

Ekskursantu soļiem atskanot pret bruģēto ielu akmeņiem, tiks nolasīts 17. gs. izdotais likums, ka Grobiņas iedzīvotājiem aizliegts slimību gadījumā griezties pēc palīdzības pie velna, burvjiem, vārdotājiem, sāls pūtējiem un tamlīdzīgiem darboņiem. Jo ne pa velti pilsētas 16. un 17. gs. bija ar burvestībām un mistisku parādību apsēsta. Šķērsojot Ālandes upes izgaismotu tiltu ir iespēja pārbaudīt vai Jums nav uzlikts velna zīmogs, kā to iespējams uzzināt ir ekskursijas laikā.

 

Atmirdzot pilsētu laternām Jūs sagaidīs senie akmens stāsti Ālandes upes krastā. Pils ielā iepazīties ar seno dzirnavu saimnieka kroga stāstu. Promenādes bruģī kaltiem Zentas Mauriņas un Raiņa citātiem. Un protams slavenā restorāna "Jūrpils" stāstu un slavu, kas stiepās pāri visai Latvijai.

 

#NaktsGids ekskursija Jums ļaus atklāt stāstus, nostāstus, teikas un leģendas par Grobiņu un tās vēsturi ar mistikas apvītiem stāstiem tumsas aizsegā.

 

Ekskursiju meklē te: http://www.grobinasturisms.lv/lv/jaunumi-5/naktsgids-grobi/