Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība turpinās

24.01.2020 - 10:09
22. janvārī, noslēdzās Zinātnes un inovāciju centra pirmais būvniecības posms.
Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība turpinās
Zinātnes centrā tiks izveidotas izglītojošās interaktīvas ekspozīciju zāles, mācību klases, laboratorijas un tehniski radošās darbnīcas, kas apmeklētājiem būs pieejamas visos gadalaikos. Izglītojošās ekspozīcijas un jaunizveidotās mācību programmas jau no mazotnes rosinās bērnos un jauniešos interesi par dabas zinātnēm, tehnoloģiju un inženierzinātnes attīstību, veicinot jauniešu interesi ar praktiskām nodarbībām. 

Zinātnes centra ekspozīcijas būs pieejamas plašai sabiedrībai - kā Latvijas, tā ārvalstu viesiem. Plānots, ka Zinātnes centru gadā apmeklēs 80 tūkstoši ventspilnieku un pilsētas viesu. Jaunizveidotā ēka veicinās Ventspils starptautiska tūrisma galamērķa attīstību un pilsētas atpazīstamību kopumā.

Savukārt Inovāciju centrā plānots attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot biznesa inkubatoru, biznesa akseleratora programmu un universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, jaunu darbavietu radīšanai.

Ventspilī, Rūpniecības ielā 2, kur pašlaik notiek Zinātnes un inovāciju centra būvniecība, 23. oktobrī tika uzsākti kontrolpāļu urbšanas darbi, iebetonējot kopumā 10 kontrolpāļus, kuri veiksmīgi izturēja nestspēju ar statisko slodzi. Tālāk turpinājās darbs pie pārējo pāļu izbūves. Sākotnējā projekta iecerē tika paredzēta 308 urbpāļu izbūve, tomēr, pēc pirmo 10 pāļu testēšanas rezultātu saņemšanas, tika precizēts kopējais pāļu skaits, par cik pāļu testēšanas laikā tika konstatēta laba nestspēja. Būvprojekta Būvkonstruktors dažus pāļus apvienoja, veicot revīziju kopējā pāļu laukā, par ko saņemta pozitīva ekspertīze. Atbilstoši plānotai ēkas specifikai un teorētiskai grunts nespējai tika izbūvēti 303 urbpāļi 36 metru dziļumā.

Tuvākā mēnešu laikā aktīvi tiks strādāts pie inženierkomunikācijas izbūves un 3800 m2 pamata plātņu izbūves 129 metru garumā un 29 metru platumā, kā arī pamatu plātņu betonēšanas, bet martā būvniecības objektā tiks uzsākta sienu izbūve un to betonēšanas darbi. Janvāra mēnesi būvnieki vērtē kā izaicinošu jaunā centra būvniecības laukumā. Jaunais gads ir sācies ar spēcīgām vēja brāzmām, kas apgrūtināja darbu būvniecības laukumā, liedzot strādāt ar paceļamām platformām un krāniem.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tika uzsākta 2019. gada 11. oktobrī, bet centra atklāšana šobrīd tiek plānota 2021./2022. gadā.