Ventspils galerijā “Žagata” Irēnas Lakšes personālizstāde

14.02.2020 - 15:33
Līdz pat februāra beigām galerijā "Žagata" skatāma Irēnas Lakšes personālizstāde "Manu mīļdzīvnieku stāsti gleznās", kurā attēlota mākslinieces nesavtīgā mīlestība pret dzīvniekiem, kas ienākuši viņas dzīvē.
Ventspils galerijā “Žagata” Irēnas Lakšes personālizstāde
Irēna ir bioloģijas skolotāja no Ugāles un jau 11 gadus, Laimdotas Junkaras vadībā, darbojas Ugāles mākslas studijā. Studijā pieteikusies krāsu mācību psiholoģiskai relaksācijai. Sevi Irēna par mākslinieci neuzskata, bet šī nodarbe ir ļoti aizrāvusi. Jau iepriekš aizvadītas 7 tematiskās izstādes ("Pasteļu burvība", Trīs gadsimtu satikšanās Zlēku, Spāres un Popes muižās" u.c.). 

Irēnas bērnība un skolas gadi pagājuši Latgales pusē, lauku sētā, blakus kolhoza zirgu fermai. Līdz 10 gadu vecumam augusi vienatnē, jo vecāki vienmēr bijuši ļoti aizņemti lauku darbos un pašai bijis jāatrod ar ko nodarboties. Tā par viņas draugiem kļuvuši saimniecības mājdzīvnieki un zirgi fermā. Pēc augstskolas beigšanas Ugālē, dzīvē ienākuši visdažādākie mājdzīvnieki, arī eksotiskie - katrs ar savu jautru, interesantu un arī bēdīgu stāstu. Katra izstādes "Manu mīļdzīvnieku stāsti gleznās" glezna attēlo stāstu par dzīvnieku uzvedību un raksturu.

Izstāde skatāma līdz 1. martam galerijā "Žagata", Pils ielā 17, Ventspilī.