“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika” Ventspilī

21.02.2020 - 13:02
"Orķestris "Rīga". Zaļupe un kino mūzika" - tā ir unikāla koncertprogramma, 7. martā Ventspils koncertzālē "Latvija". Piedalīsies Orķestris "Rīga" diriģenta Valda Butāna vadībā un solists Rihards Zaļupe. Mūziku ar stāstiem bagātinās Liene Jakovļeva. Programmā iekļauti skaņdarbi, kuru autori katrs savā veidā runā par latviešu tautai svarīgiem jautājumiem un būtiskiem vēstures mirkļiem.
“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika” Ventspilī
Koncertzālē "Latvija" klausītājiem būs iespēja dzirdēt Viļņa Šmīdberga Simfoniju pūtēju orķestrim, kas godalgota ar Latvijas Lielo mūzikas balvu kā 2010. gada labākais jaundarbs. Komponists Vilnis Šmīdbergs iedvesmu smēlies 1941. gada traģiskajos notikumos, kas skāruši arī viņa ģimeni. Simfonijas zemtekstā rindas no Svētajiem Rakstiem vēsta - „Svētā Marija, Dieva Māte, lūdz par mums, grēciniekiem, tagad un mūsu nāves stundā". Latviešu mūzikā nav otra skaņdarba, kurš tik dziļi emocionāli skaņās stāsta par sāpēm, pārdzīvojumiem, tai pat laikā dodot un rodot mierinājumu lūgšanās un ticībā.

Koncertu norisi Ventspilī atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes kasēs" un www.bilesuparadize.lv.