Masļeņica Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā

24.02.2020 - 16:02
Svētdien, 1.martā plkst.12:00 Piejūras brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie slāvu tautas svētki - Masļeņica.
Masļeņica Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā
Priecīgo pankūku izēšanos un atvadas no ziemas slāvu tautas tradīcijās piedāvā piedzīvot Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija svētdien, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā.

No plkst. 12:00 līdz 15:00 uz lielās skatuves svētku apmeklētājus gaidīs dziesmas, dejas, jautras tautas spēles un konkursi ar skatītājiem.

Programmā piedalīsies Ventspils kolektīvi un izpildītāji: baltkrievu dziesmu ansamblis "Žuravinka", ukraiņu dziesmu ansamblis "Mrija", J.Smirnovas grupa, bērnu vokālie ansambļi "Dream Team" (3.vsk.) un "Šokolāde" (VJN), vokālais ansamblis "Domino", kā arī A.Zraičenko, V.Zagoruļko, J.Saksaganskis, E.Vaseva, J.Novikova, T.Saksaganska, K.Švarcberga-Sulbajeva.

Šogad svētkos uzstāsies arī viesi no Rīgas - vokālais ansamblis "Dušečka". Programmu vadīs A.Ivanova un T.Saksaganska. Arī viņas centīsies skatītājus pārsteigt ar savu tēlu. Muzeja teritorijā notiks jautras spēles un sporta sacīkstes, kuras vadīs Ventspils Jaunrades nama teātra studija "Mēs".

Skatītāji varēs apmeklēt nacionālos pagalmus, kurās tiks piedāvātas atbilstošas programmas.

Kā ierasts būs arī tirgotāji: pankūkas, karstie dzērieni, dažādi saldumi. Un, protams, notiks arī tradicionālā vizināšanās ar zirgiem. Plkst.14:45 - notiks ieejas biļešu loterijas izspēle.

Plkst.15:00 - Masļeņicas salmu lelles dedzināšana. No plkst.15:15 līdz 16:00 notiks diskotēka tautiskā stilā. Visiem dejot gribētājiem tiks dota šāda iespēja. Diskotēku vadīs DJ Aleksandr.

Ieeja: EUR 1.40, skolēniem un pensionāriem - EUR 0,60, ģimenes biļete - EUR 2,80. 


           
Priecāsimies redzēt Jūs mūsu pasākumā!

Organizatori - Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs.

Finansiālais atbalsts - Ventspils pilsētas dome.

Informatīvais atbalsts - Kurzemes TV, laikraksts "Ventas Balss".

Atbalsts - Ventspils Kultūras centrs, Ventspils pilsētas domes Konsultatīvā padome mazākumtautību un nepilsoņu jautājumos. Nacionālas sētas - Ventspils Krievu biedrība, Baltkrievu biedrība "Spadčina", Ukraiņu biedrība "Kobzar".