Par “Gada koncertu” atzīts Ventspils ērģeļu atklāšanas koncerts

28.02.2020 - 08:18
25. februārī Latvijas Nacionālajā operā notika "Lielās mūzikas balvas 2019" pasniegšanas ceremonija. Balvu kategorijā "Gada koncerts" saņēma ērģelniece Iveta Apkalna par solokoncertu Ventspilī, koncertzālē "Latvija".
Par “Gada koncertu” atzīts Ventspils ērģeļu atklāšanas koncerts
Viena no pasaules vadošajām solistēm-instrumentālistēm Iveta Apkalna koncertu uz unikālajām Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmumā "Johannes Klais Orgelbau" ražotajām stabuļu ērģelēm sniedza 2019. gada 27. jūlijā. Ērģeļu atklāšanas koncertā pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvoja Pētera Vaska "Himnas", skanēja Sofijas Gubaiduļinas darbs "Gaisma un tumsa", Žaka Nikolā Lemensa, Pola Dikā, Sezāra Franka, Ferenca Lista, Džordža Talbena-Bola un Johana Sebastiana Baha opusi.

Atceroties ērģeļu tapšanas procesu, kam Iveta Apkalna sekojusi līdzi trīs gadu garumā, māksliniece atzīst: "To, ko biju iedomājusies un iekšēji vēlējusies - muzikāli, estētiski, skaniski, akustiski - šobrīd arī dzirdu. Arī ar publiku. Atklāšanas koncertā jau varēju saprast, ka ērģeles šajā zālē, arī pilnā ar klausītājiem, skan lieliski. Skaņa plūst un šķiet, ka tā tevi apņem."

Atgādinām, ka koncertzāle "Latvija" - mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika, izmeklēts repertuārs un plašas tehniskās iespējas.

Koncertzāles lepnums ir divi pasaules līmeņa, unikāli mūzikas instrumenti - manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā "Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG" Vācijā, un šobrīd pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, ko radījis latviešu izcelsmes klavierbūves meistars Dāvids Kļaviņš. 

No 29. februāra visās "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās, t.sk. koncertzāles "Latvija" kasē būs pieejamas biļetes uz "Lielās mūzikas balvas 2019" ieguvējas, ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncertu, kas Ventspilī, koncertzālē "Latvija" notiks 9. maijā.