J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs aicina apmeklēt izstādi, kas veltīta Māra Čaklā 80. jubilejai

21.05.2020 - 10:36
Ar prieku visiem mākslas un kultūras baudītājiem paziņojam, ka J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs apmeklētājiem tiks atvērts ar 19. maiju ierastajos darba laikos. No 19. maija līdz 19. jūlijam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde “Bezgalīga atgriešanās”, kura veltīta Māra Čaklā 80. dzimšanas dienai.
J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs aicina apmeklēt izstādi, kas veltīta Māra Čaklā 80. jubilejai
Ar prieku visiem mākslas un kultūras baudītājiem paziņojam, ka J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs apmeklētājiem tiks atvērts ar 19. maiju ierastajos darba laikos.

No 19. maija līdz 19. jūlijam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde “Bezgalīga atgriešanās”, kura veltīta Māra Čaklā 80. dzimšanas dienai.

Dzejniekam un publicistam Mārim Čaklajam 16. jūnijā būtu 80. dzimšanas diena. Šogad gan tikai jubilejas atcere, jo dzejnieka kopš 2003. gada vairs mūsu vidū nav.

M.Čaklais dzimis Saldū, bērnību un skolas gadus pavadījis Saldus apkārtnē – Jaunlutriņos, Pampāļos, Sātiņos, Lutriņos, un Kuldīgas novada Padurē. Tur arī smēlies iedvesmu literārai darbībai.

Izstādē varēs aplūkot dzejnieka dzīves vietas, skolas, notikumus, kā arī to atspoguļojumu dzejas rindās un atmiņu fragmentos. Varēs “pabūt” viņa darba kabinetā, kurš iekārtots, izmantojot lielāko daļu no muzeja krājumā esošās M.Čaklā personisko lietu kolekcijas.

Aicinām izstādes apmeklētājus sniegt muzejam vēl kādu atmiņu stāstu vai citu informāciju par dzejnieku, ja tādu ir viņu rīcībā.


Apmeklētāju ievērībai!

Lūdzam ievērot muzeja teritorijā un telpās izvietotās norādes par drošības pasākumiem:

  • Par distancēšanos;
  • Par muzeja ieeju un izeju;
  • Par interaktīvās izstādes izmantošanu;
  • Par personu skaita ierobežojumiem muzeja telpās;
  • Higiēnas prasības u.c.

Tikšanās vai konsultācija pie muzeja speciālistiem vai administrācijas tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās!

Muzeja speciālistu kontakti -> https://muzejs.saldus.lv/par-mums/darbinieki/