Piedalies akcijā #desouzKurzemi!

01.06.2020 - 13:38
Sākot ar 1. jūniju, Kurzemes plānošanas reģions turpina akciju aktīvākam dzīvesveidam, ko iesāka pagājušajā gadā ar nosaukumu #takoKurzemē!
Piedalies akcijā #desouzKurzemi!
Ja pērn Kurzemē galvenokārt takojām, tad šogad uz Kurzemi desojam! Jo Kurzeme kļūst arvien pieejamāka, aizrautīgāka un piedzīvojumiem bagātāka:

    60 dabas takas ar 100 atpūtas un piknika vietas pie tām;
    Jūrtakas 392 km un 21 diena pārgājienam gar jūru;
    17 skatu torņi;
    20 industriālā mantojuma objekti - bākas, ūdenstorņi, bijušās ražotnes, dzirnavas un dzelzceļa objekti;
    10 militārā mantojuma objekti;
    18 upes laivošanai;
    5 jahtu ostas;
    29 kuršu mantojuma objekti Baltu ceļa maršrutā "Kuršu loks";
    un vēl 100 un 1 vieta, ko visiem kopā atklāt!

Šovasar akcijas piedāvājumā ir: 20 nedēļas, 20 tēmas, 20 dažādas balvas!

Kā piedalīties akcijā?


Katras nedēļas sākumā publicēs vienu tēmu (piem., dabas takas, militārais mantojums, industriālais mantojums utt.) ar ieteikumiem, kur doties, ko piedzīvot un ko jaunu iepazīt Kurzemē, tāpēc:

    Deso uz Kurzemi!

    Dalies ar savu piedzīvojumu bildēm un iespaidiem Facebook vai Instagram un pievieno tēmturi #desouzKurzemi un katras nedēļas attiecīgo tēmturi (#takoKurzemē, #veloKurzemē, #laivoKurzemē, #burāKurzemē, #copēKurzemē, #putnoKurzemē, #Jūrtaka, #kurširullē, #atkodmilitāro, #industriālaismantojums, #kātoarsuni utt.).

Reizi nedēļā tiks izraudzīts viens laimīgais, kas saņems īpašu balvu no Kurzemes plānošanas reģiona.

Balvu ieguvējus katru nedēļu izziņos www.kurzemesregions.lv un Kurzemes plānošanas reģiona Facebook un Instagram profilā.  

No akcijas dalībniekiem sociālajos tīklos sagaida gan vienkāršas, ikdienišķas, ģimeniskas bildes ar jūsu Kurzemes piedzīvojumiem, gan, protams, sevišķi priecāsies, ja izdosies noķert kādu īpašu un neparastu kadru.

Akcijas noslēgumā 2 īpašas balvas:

  •     kādam, kurš būs visaktīvāk piedalījies akcijā un visvairāk izmantojis dažādos nedēļu tēmturus
  •    vienam laimīgajam, kurš būs izgudrojis un piedāvājis jaunu tēmturi nākošā gada akcijai! Jaunos tēmturus aicinām publicēt savos postos kopā ar #desouzKurzemi.

1.nedēļas tēma: DABAS TAKAS (1. - 7.jūnijs)

Kurzemē ir vairāk nekā 60 brīnišķīgas dabas takas ar kopējo garumu vairāk kā 300 km (neskaitot Jūrtaku), kurās doties baudīt dabu un iepazīt tās daudzveidību - jūru, kāpas, ezerus, upes, mežus, pļavas, purvus un tajos sastopamos augus un dzīvniekus. Kurzemē ir arī vairāk kā 100 atpūtas un piknika vietas pie dabas takām, kur "atvilkt elpu" no desošanas un uzcept kādu desu (tikai ierīkotās piknika vietās, ievērojot visus piesardzības pasākumus ugunsnedrošajā laikā dabā)!

Kas jādara? :

  •     tako Kurzemē,
  •    dalies ar savu piedzīvojumu bildēm un iespaidiem FB vai Instagram un tago #desouzKurzemi un #takoKurzemē!

Sevišķi aicinām visus dalīties ar bildēm no mazāk apmeklētām un zināmām vietām. Piemēram, vai zinājāt, ka Kurzemē ir Desuciems?:) Un pat ar savu mini zoo!

Noderīgs palīgs takošanā pa Kurzemes takām būs:

  •   Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļa - Dabas takas, kur pieejami gan taku apraksti, gan arī audio un videomateriāli. Informācijai par Kurzemes takām izmantojiet arī dabas taku ceļvedi, kas ietver informāciju par vairāk kā 60 Kurzemes dabas takām un ir pieejams visos Kurzemes novadu Tūrisma informācijas centros.
  • Informāciju par piknika vietām atradīsiet LVM mājas lapā un dodies.lv.
  • Informāciju par vietu, kur nosnausties un paēst, visērtāk ir meklēt katra Kurzemes novada mājaslapas tūrisma sadaļā. Piemēram, ja plānojat apmeklēt Talsus, tad ejiet uz www.talsi.lv , sadaļa "Viesiem", apakšsadaļas "Kur paēst" un "Kur palikt".


Uzvarētāji tiks paziņoti katras nākamās nedēļas sākumā!