Ko Ventspilī apmeklēt lietainā dienā?

26.10.2020 - 12:17
Kad rudenīgie laika apstākļi pārsteidz ar vēja brāzmām un lietu, Ventspils Tūrisma informācijas centrs piedāvā iespēju ielūkoties vietās, ko iekļaut Ventspils apskates plānā tad, kad laikapstākļi nelutina un nav piemēroti pastaigām pilsētā.
Ko Ventspilī apmeklēt lietainā dienā?
1. Livonijas ordeņa pils digitālā ekspozīcija "Dzīvā vēsture" sniedz iespēju ceļot caur gadsimtiem, gūstot ieskatu Ventspils vēstures nozīmīgākajos notikumos. Pilī regulāri apskatāmas arī dažādas izstādes un pieejamas muzejpedagoģiskās nodarbības bērniem. 
Šobrīd Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāma privātkolekcijas izstāde "Nolakotā pasaule: japāņu tradicionālie lakas izstrādājumi". Izstādē skatāmi vairāk nekā 100 20.gs. sākuma un 19.gs. beigu japāņu tradicionālajās lakojuma tehnikās darinātie sadzīves priekšmeti, kas saista un apbur ar savu izsmalcinātību.   
/Jāņa iela 17, Ventspils/ 
muzejs.ventspils.lv   

2. Amatu mājā iespēja aplūkot senāko mācību klasi, darboties podnieku un audēju darbnīcās. Visu vasaru šeit apskatāma tekstilmozaīkas izstāde "Mans stāsts". 
/Skolas iela 3, Ventspils/ 
muzejs.ventspils.lv  

3. Ventspils Jaunrades nama planetārijs.  Lai pabūtu kosmosā, Tev vairs nav jādodas garā ceļojumā, tagad tajā vari būt tepat Ventspilī! Latvijā lielākajā digitālajā planetārijā uz 8 m platā diametra ekrāna iespējams skatīties aizraujošus planetārija zvaigžņu šovus un 360 grādu filmas par dabu, Visumu un planētām. Šobrīd Planetārijā un Observatorijā nepieņemam skolēnu grupas no citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.
/Maiznieku iela 11, Ventspils/

4. Olimpiskā centra "Ventspils" ledushalles slidotavas apmeklējums sniegs pozitīvas emocijas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Iespēja slidot arī jautras mūzikas un disko gaismu pavadījumā.Informācija par publiskās slidotavas laikiem: https://www.ocventspils.lv/jaunumi/slidotava     
/Sporta iela 7/9, Ventspils/

5. Dienas noslēgumā, Ventspils kinoteātra "RIO" apmeklējums spēs sagādāt pozitīvas emocijas un garantēs patīkamu atpūtu. Baudi relaksējošu atpūtu vietā, kur jau 100 gadus tiek skatīts kino. Šobrīd kinoteātrī skatītāju ērtībai pieejamas divas zāles un tajās tiek demonstrētas jaunākās filmas.   
/Pils iela 28, Ventspils/ 

Vēsos un lietainos laika apstākļos vienmēr palīdz silta tēja vai kafija, vai spēcinoša maltīte. Uzzināt, kur paēst Ventspilī, iespējams šeit: https://www.visitventspils.com/lv/kur-paest/.

Par visiem apskates un izklaides objektiem vienkopus informācija pieejama: 

Apmeklējot iekštelpu tūrisma objektus, Ventspils aicina ievērot Valstī noteiktos Ministru kabineta noteikumus un nēsāt mutes un deguna aizsegus.