Motofestivāls "Seeburg Bikerland 2020"

15.07.2020 - 15:26
Motofestivāls, kas tradicionāli augustā norisinās Grobiņā, šogad notiks daudz plašāk nekā iepriekš, apvienojot trīs lielus pasākumus, tādējādi kļūstot par sportisku un azartisku notikumu.
Motofestivāls "Seeburg Bikerland 2020"
Motofestivāls Grobiņā norisināsies sesto gadu. Šogad tā vērienu nolemts paplašināt, piesaistot valsts līmeņa motosporta sacensības. Pēc gandrīz 40 gadiem Grobiņā atgriezīsies Latvijas čempionāts "Zelta mopēds" - 8. augustā šeit norisināsies tā 3. posms.

"Zelta mopēda" sacensības norisināsies Grobiņā jaunizveidotā trasē Ventspils ielas krustojumā ar šoseju A9. Braucienu sākums pulksten 13, uzvarētāju apbalvošana ap pulksten 16. Skatītāji sacensības varēs vērot bez maksas.Grobiņas posmā sacensības notiks sekojošās klasēs: ZM retro mopēdi, ZM sporta mopēdi, ZM 50 2A standarts, ZM meitenes, ZM45 standarts līdz 16 g.v., ZM45 standarts no 16 g.v., MINI MX.  
  
Savukārt, Grobiņā Alejas ielā 2A "Viking Trial parkā" 8. un 9. augustā norisināsies Latvijas čempionāta mototriālā 2. un 3. posms. Sacensībās piedalīsies spēcīgākie sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.Sacensību sākums pulksten 11. Skatītājiem ieeja bez maksas. Starp abām sacensību vietām bez maksas kursēs vilcieniņš "Libau Train".Motociklistu saiets "Seeburg Bikerland" sāksies pulksten 17 ar parādes braucienu pa Grobiņu. 
 
 
Tajā tradicionāli piedalās motociklisti no dažādiem klubiem: gan vietējiem, gan no visas Latvijas un arī ārvalstīm, kā arī būs retro mopēdi un senie amerikāņu auto. Parādē aicināti piedalīties visi entuziasti, kam pieejami dažādi motorizētie braucamie. Kā uzsver festivāla organizatori, "Seeburg Bikerland" ir svētki visiem, kam interesē jebkāda veida motorizētie braucamie, tāpēc jau laikus visi interesenti - arī tie, kas ikdienā savus braucamos neizmanto - aicināti gatavoties parādes braucienam ar motociklu, mopēdu, skūteri un jebkādiem citiem motorizētajiem braucamrīkiem. Jo vairāk, daudzveidīgāki un iespaidīgāki būs dalībnieki, jo interesantāk pašiem un skatītājiem. 
 
 
Savukārt, skatītāji aicināti no visas plašās apkārtnes atbalstīt dalībniekus un svinēt visiem kopā.  Pēc parādes līdz pat pusnaktij gaidāmas dažādas izklaides: ielu vingrotāju šovs, velo meistarklase un mini BMX bērniem, orbitroni un brīvais kritiens, vizināšanās ar motocikliem, kā arī citi pārsteigumi. Vakarā pulksten 19 Pilsdrupu estrādē grupas "Opus Pro" koncerts un pulksten 20:30 balle kopā ar grupu "Laika upe". Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, balle notiks līdz pusnaktij.  Motofestivālu Grobiņas novada dome organizē sadarbībā ar motoklubu "West Coast Liners", kas no Liepājas ir pārcēlies uz Grobiņu un mājvietu atradis Krasta ielā 12. "Viens no mērķiem motoklubam "West Coast Liners", piedaloties motofestivāla "Seeburg Bikerland" rīkošanā, ir iepazīstināt sabiedrību ar motobraukšanas kultūru," saka kluba prezidents Uldis Virbs, piebilstot, ka šādi festivāli ir arī iespēja motociklistiem no visas valsts tikties un izrunāt sev interesējošo, kā arī atpūsties.  
 

Informācija: www.grobinasturisms.lv 
Photo by Ante Hamersmit on Unsplash